بوتاکس مو
ژانویه 10, 2023
فیشیال صورت در خانه
نحوه انجام فیشیال صورت در خانه
فوریه 26, 2023
بوتاکس مو
ژانویه 10, 2023
فیشیال صورت در خانه
نحوه انجام فیشیال صورت در خانه
فوریه 26, 2023

از آنجایی که هزینه کراتینه مو در سالن های زیبایی ممکن است گران قیمت باشد به فکر همه خطور می کند که چرا خودم در خانه این کار را انجام ندهم؟  جواب این سوال بله است البته باید یه سری نکات در زیر شرح داده ایم توجه کنید.

 

آیا می توانم کراتینه مو را در خانه انجام دهم؟

1- نکته اصلی این است که کراتینه های که در سالن های زیبایی انجام می شود نسبت به نسخه خانگی آن دارای فرمولاسیون قوی تری هستند پس نتیجه ای که در سالن های زیبایی برای کراتینه مو ظاهر می شود نسبت به نسخه خانگی آن قابل مقایسه نیست، و مو صاف تر و نتیجه بسیار بهتر است.

کراتینه مو در خانه

2- نکته بعدی این است در نسخه خانگی ماده کراتین حتما باید در مقدار مناسب استفاده شود اگر مقدار ماده کم و زیاد شود می تواند باعث آسیب های جبران ناپذیر به موهای شما بشود. همچنین به هیچ وجه از شامپو های دارای سولفات استفاده نشود. 

 

3- و نکتر آخر همانطور که میدانید  پروسه کراتینه مو باعث آزاد سازی ماده مضر و سرطان زا به اسم فرمالدهید است که نباید با پوست تماس داشته باشد و همچنین نباید تنفس شود. در سالن های زیبایی از تهویه های مناسب جهت خروج سریع تر این ماده استفاده می شود که در خانه ممکن است چنین امکانی وجود نداشته باشد.

بیشتر بخوانید: پروتئین تراپی مو

نحوه انجام کراتینه مو در خانه

نحوه انجام کراتینه مو در خانه

موهای خود را بشویید، سپس در حالی که مو هنوز خیس است، از یک برس یا دستان خود استفاده کنید تا ماده کراتین را از ریشه تا انتها اعمال کنید. حتما موها را کاملا برس بزنید تا به طور یکنواخت پخش شوند، سپس بگذارید 30 دقیقه بماند.

سپس، در حالی که کراین روی مو است، یک بار بدون شامپو آن را بشویید و آن را با سشوار خشک کنید، سپس از یک اتو صاف روی تمام موها استفاده کنید تا زمانی که کل سر موها را کاملاً اتو کنید این زمانی است که گاز فرمالدهید از متصاعد می شود و حتما در جای انجام شود که تهویه مناسبی داشته باشد.

در مرحله بعد آن را با آب خنک بشویید، نه با آب گرم، زیرا باعث باز شدن کوتیکول و آبکشی بیشتر محصول می شود. و مطمئن شوید که در اینجا از شامپو یا نرم کننده استفاده نمی کنید «به مدت ۴۸ ساعت شامپو نزنید». پیشنهاد می کنم بالش تخت خود را در یک حوله بپیچید تا جابجا نشود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی