لاغری با دستگاه کویتیشن
لاغری با دستگاه کویتیشن
آگوست 21, 2020
تزریق ژل خط خنده
تزریق ژل خط خنده
سپتامبر 18, 2020
لاغری با دستگاه کویتیشن
لاغری با دستگاه کویتیشن
آگوست 21, 2020
تزریق ژل خط خنده
تزریق ژل خط خنده
سپتامبر 18, 2020

تزریق ژل زیر چشم برای رفع سیاهی، گودی، چروک های ریز، پف زیر چشم و کانال های زیر چشم که با بالا رفتن سن عمیق تر شده اند، انجام می شود. تفاوت ژل زیر چشم با سایر ژل ها این است که تمام مشکلات مربوط به دور چشم را با یک بار تزریق درمان می کند. البته قبل از هر چیز متخصص زیبایی باید در مورد انجام تزریق نظر بدهد.

 

تزریق ژل زیر چشم چیست؟

تزریق ژل زیر چشم در دسته پرکننده تزریقی قرار می‌گیرد یا به عنوان پرکننده‌های پوستی نیز شناخته می‌شود. تزریق ژل به عنوان یک محرک در ناحیه زیر چشم عمل می‌کند. رایج‌ترین و محبوب‌ترین ماده پرکننده مورد استفاده در زیر چشم ، اسید هیالورونیک است.

 

هدف از پرکننده‌های زیر چشم پر کردن قسمت‌های توخالی ناحیه زیر چشم به نام فرورفتگی های ناحیه اشک است. فرورفتگی اشک برای بسیاری از افرادی که می‌خواهند زیر ناحیه چشم خود را جوان کنند ، یک مشکل اساسی است. فرورفتگی‌های جدی با ظاهر غرق شده بین زیر چشم و گونه‌ها ، سایه تیره بر روی پلک تحتانی و دایره‌های تیره مشخص می‌شوند.

این امر حتی اگر استراحت کافی داشته باشید می‌تواند باعث شود ظاهر فرد خسته و کسل به نظر برسد. به طور سنتی ، راه حل این مشکل برای رفع فرو رفتگی‌های ناحیه اشک، جراحی یا لایه برداری شیمیایی است ، اما در روش امروزی نوآورانه، ژل و فیلرها و همچنین بوتاکس نیز به عنوان راه حلی مناسب برای مشکل زیر چشم تبدیل شده اند.

تزریق ژل زیر چشم

 

رایج ترین مارک های ژل اسید هیالورونیک

از رایج ترین مارک های برای تزریق ژل زیر چشم مورد استفاده قرار میگیرید می توان به سه مارک سرشناس زیر توجه داشت:

 • Restylane
 • Juvederm
 • Belotero

 

نحوه انجام تزریق ژل زیر چشم

مرحله اول مشاوره

در مرحله اول مشاوره ، پزشک اطراف چشم شما را ارزیابی می‌کند و از شما می‌خواهد که سابقه پزشکی خود را به طور کامل برای او شرح دهید. وی همچنین از شما سؤال می‌کند که آیا شما آلرژی و یا سایر بیماری‌های پزشکی خاص را دارید، برای او بازگو کنید تا بدانید که آیا انجام معالجه برای شما بی‌خطر است یا خیر. همچنین باید روی داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید صادق باشید ، به خصوص داروهای رقیق کننده خون (ضد التهاب) مانند آسپرین و ایبوپروفن زیرا این داروها می‌توانند بعد از عمل احتمال کبودی را افزایش دهند.

مرحله دوم درمان

تزریق ژل به زیر چشم یک روش غیرتهاجمی است که باید توسط یک پزشک متخصص دارای مجوز انجام می‌شود که از روش‌های درمان با ژل و فیلر اطلاع دارد. این عمل تنها 30 دقیقه طول می‌کشد و فقط به بی‌حسی موضعی در ناحیه درمان نیاز دارد.

قبل از اینکه پزشک بتواند ژل را در زیر چشم تزریق کند، ناحیه مورد معالجه توسط او یا دستیارانش تمیز می‌شود تا از ایجاد عفونت جلوگیری شود. وی سپس بی‌حسی موضعی را در زیر چشم مالش می‌دهد ، اما در بعضی موارد که پرکننده حاوی بی‌حسی خفیف به نام لیدوکائین باشد ، استفاده از بی‌حسی موضعی را کنار می‌گذارد. سپس پزشک مقدار مناسب پرکننده را در هر دو ناحیه زیر چشم شما تزریق می‌کند.

تزریق ژل لب

 

درمان سیاهی زیر چشم با تزریق ژل

درمان سیاهی زیر چشم با تزریق ژل

بیشتر اوقات لکه های تیره زیر چشم ها می توانند در اثر خستگی، آلرژی و کم آبی بدن باشند، اما معمولا در اثر بالا رفتن سن ایجاد می شوند. هر چه سن شما بالاتر می رود، بدن شما سلول های پوستی کمتری تولید می کند، به همین دلیل پوست زیر چشم ها باریک تر خواهند شد. همچنین چربی و کلاژنی که منجر به شکل ارتجاعی پوست می شود را از دست خواهید داد. در نتیجه رگ های خونی زیر پوست شما بیشتر دیده خواهند شد و لکه های دایره مانند و تیره در اطراف چشم ها پدیدار می شوند.

اسید هیالورونیک را می توان به ناحیه زیر چشم ها تزریق کرد تا حجم پوست و سلول های آن در این ناحیه را افزایش داد. با این کار یک لایه جدید بین رگ های خونی و چشم های شما به وجود می آید که در نتیجه شکل گیری آن، دیگر شاهد لکه های سیاه رنگ این ناحیه نخواهیم بود.

 

درمان چروک زیر چشم با تزریق ژل

از اسید هیالورونیک می توان در ترکیب با دیگر روش های درمانی نیز استفاده کرد تا به کمک آن ها بتوان چین و چروک های ناحیه اطراف چشم را کاهش داد. با بیشتر شدن سن و سال ، تولید کلاژن، چربی و ایلاستین توسط بدن کاهش می یابد که در نتیجه آن چین و چروک در زیر چشم ها ایجاد می شود و پوست این ناحیه از صورت قابلیت ارتجاعی خود را از دست خواهد داد. اسید هیالورونیک با ترمیم حجم پوستی زیر چشم ها می تواند به صورت موقت خطوط ریز و چین و چروک ها را از بین ببرد.

 

درمان گودی زیر چشم با تزریق ژل

درمان گودی زیر چشم با تزریق ژل

متاسفانه زیر چشم اولین جایی است که حجم خود را از دست داده و گود می‌شود، این تورفتگی به مرور زمان اتفاق افتاده و ابتدا نامحسوس است، اما با بالا رفتن سن ناگهان متوجه گودی بیش از حد زیر چشم خود می‌شوید.
جهت رفع گودی زیر چشم دکترها باید از فیلرهایی غلیظ‌تر مانند ولوما (Voluma) و رستیلن (Restylane) برای گودی های زیر چشم استفاده می‌کنند تا بتوانند حجم مورد نظر را به ناحیه بدهند. تزریق این ژل‌ها در نزدیکی استخوان انجام می‌شود که نتیجه آن لیفت شدن بافت صورت است. تکنیکی که برای پر کردن گودی زیر چشم استفاده می‌شود.

 

 

آیا تزریق ژل زیر چشم عوارض جانبی دارد؟

اگر تزریق به وسیله متخصص پوست، تحت شرایط استریل انجام شود، عارضه های جانبی وجود نخواهد داشت. بعد از درمان امکان دارد در محل تزریق کبودی کم و قرمزی دیده شود. با استفاده از کمپرس یخ، عارضه های تزریق فیلر زیر چشم بسیار کاهش می یابد. امکان دارد علایم آلرژیک به ندرت در بعضی از اشخاص مشاهده شود، در این باره ، متخصص شما با تمام کردن تزریق، اقدامات لازم را انجام می دهد.

 

هزینه تزریق ژل زیر چشم

قبل از انجام تزریق ژل چشم در مورد هزینه و قیمت آن با دکتر خود مشورت کنید. قیمت ژل بسته به نوع و میزان مصرفی برای هر فرد متفاوت است. عواملی بسیاری از جمله تجهیزات کلینیک و یا تجربه‌ی بیشتر نیز می‌تواند در بالاتر بودن هزینه تزریق ژل زیر چشم موثر باشد. جهت اطلاع از قیمت ژل زیر چشم کلینک دکتر ترانه امامی با شماره های 22915226 و 26412513 تماس بگیرید.

 

 

ماندگار ژل زیر چشم چقدر است؟

ماندگاری این کار به محصولی که استفاده میشود و ویژگی های فردی بستگی دارد. بیشتر پر کننده های پوستی که در این ناحیه استفاده می شوند بین ۶ تا ۱۸ماه ماندگاری دارند
فیلر های پوستی توسط بدن شکسته میشوند و اثرات پر کنندگى آن ها هم محو می شود. استفاده از پرکننده های پوستی یک شیوه دائمى برای رفع حفره های زیر چشم نیست. این درمان باید هر ۶ ماه یا ١٢ ماه یک بار بطور مکرر انجام شود. بهتر است پیش از از بین رفتن اثرات پر کننده حتماً تزریق جدیدى انجام دهید تا نتیجه بهترى بگیرید.

 

مراقبتهای بعد از تزریق ژل زیر چشم

انجام خود تزریقات فقط چند لحظه زمان می برد و پس از آن یک ماساژ آرام داده می شود تا پزشک بتواند فیلر را در موقعیتی قرار دهد که بهترین نتیجه را داشته باشد.

پس از انجام پروسه تزریق به شما یک بسته یخ داده می شود تا بتوان احتمال هرگونه ورم را به حداقل رساند. شما باید از لمس ناحیه تزریق تا چند ساعت خودداری کنید و همچنین تا چند روز از مصرف الکل و انجام ورزش های سنگین پرهیز کنید تا ریسک کبودی را به حداقل برسانید.

2 Comments

 1. محبوبه گفت:

  ماندگاری ژل فقط به برند بودن اون نیست من پیش:هوشنگ زمانی الیاکسین تزریق کردم بهترین برند گلوله شد اومد پایین دکتر تو تزریق باید وارد باشد

  • مدیریت گفت:

   سلام
   می تواند ناشی از عدم تجربه پزشک یا ژل نامرغوب و تاریخ گذشته باشد.
   در صوت گلوله شدن می تواند با تزریق آنزیم این گلوله ها و گرانولوم ها را از بین ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی