بوتاکس

 

بوتاکس

پیدا شدن خطوط ریزودرشت و یا به اصلاح چین‌وچروک در صورت و سیاهی دور چشم و افتادگی ابروها برروی چشم نشانه افزایش سن و القای حس پیری در آدمی می‌باشد. و انسانی که ذاتاً طالب زیبایی است از زمانهای دور در فکر چاره‌ای برای حل این مشکل بوده است.

با عمل چانه از طریق بوتاکس یکی از روش‌های درمان چین و چروک‌های پوستی است که بسیار محبوب و ایمن است و اثر بخشی آن همچون لیفت ابرو برای بهبود افتادگی ابروها و لیفت سینه به اثبات رسیده است. بوتاکس چانه به طور کاملا آشکاری چروک‌های پوستی را از بین می‌برد و پوست صورت را صاف می‌کند. در این روش همچنین با جلوگیری از فعالیت بیش از حد ماهیچه‌های صورت، از تشکیل برخی خطوط و چین‌ها در صورت جلوگیری می‌شود، درحالی که هیچ یک از حالات طبیعی که فرد به چهره خود می‌گیرد دچار اختلال نمی‌شود.

 

بوتاکس چیست؟

بوتاکس درواقع نوعی پروتئین غنی شده است که به صورت طبیعی تولید می‌شود. این ماده توسط نوعی باکتری به نام کلوستریدیوم بوتولونیوم (Clostridium Botulinum) تولید می‌شود. از مقادیر بسیار جزئی و ناچیز از این ماده می‌توان به منظور درمان‌های زیبایی مانند اصلاح لبخند لثه‌ای و … استفاده کرد و این ماده پس از تزریق در سایر نقاط بدن منتشر نمی‌شود. این ماده از رسیدن پالس‌های عصبی به ناحیه‌ی خاص جلوگیری می‌کند و از این طریق موجب ضعیف شدن موقتی ماهیچه‌ها در محل تزریق می‌شود و بدین طریق چروک‌های پوستی را از بین می‌برد و موجب جوانسازی پوست میگردد .

مصرف این ماده برای از بین بردن و پیشگیری از چین و چروک‌های پوستی به تایید سازمان FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) رسیده است و از زمان کشف این ماده تا کنون، ملیون‌ها نفر از مزایای بوتاکس بهره برده اند. تایید تزریق بوتاکس برای عمل زیبایی توسط سازمان FDA در سال ۲۰۰۲ صورت گرفت. در حال حاضر برند‌های مختلفی ماده‌ی بوتاکس را تولید می‌کنند.

 

تزریق بوتاکس صورت

نواحی مورد استفاده در تزریق بوتاکس صورت

 

تزریق بوتاکس دور چشم

چین و چروکی که بر اثر گرفتن حالات چهره مختلف و حرکات ماهیچه‌های صورت ایجاد می‌شوند، در ناحیه اطراف چشم بسیار شایع هستند. خوشبختانه روش بوتاکس برای درمان این چین و چروک‌ها بسیار نتیجه بخش هستند.

تزریق بوتاکس دور چشم

یکی از فواید تزریق بوتاکس این است که باعث تضعیف شدن ماهیچه‌هایی می‌شود که در لوچ و چروک شدن ناحیه‌های اطراف چشم موثر هستند. این روش درمانی به ویژه چین و چروک دور چشم را کم می‌کند و یا کلا برمی‌دارد. تزریق بوتاکس فقط روی عصب‌های ماهیچه‌ای تاثیر می‌گذارد و عصب‌های حسی را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، بنابراین بیماران در منطقه تزریق وجود بی‌حسی را تجربه نخواهند کرد.

 

تزریق بوتاکس ابرو ها

لبخند زدن، خندیدن و اخم کردن همگی می‌توانند باعث بروز چین و چروک دائمی در ابرو‌ها شوند. برداشتن چین و چروک موجود در ناحیه میان دو چشم، به صورت قابل توجهی می‌تواند چهره فردی با ظاهری همیشه عصبانی و ناراحت را به چهره‌ای خرسند و آرام تبدیل کند.

تزریق بوتاکس ابرو

روش بوتاکس در بهبود چین و چروک متوسط و شدید بین ابروها به قدری تاثیرگذار است که بسیاری از بیماران آن را به عنوان جایگزینی برای لیفت ابرو انتخاب می‌کنند. کاهش خطوط عمیق بین ابروها هم یکی از مفیدترین جنبه‌های تزریق بوتاکس برای مردان شناخته شده است. شما نتایج زیبایی ناشی از تزریق بوتاکس را پس از چند روز خواهید دید، و این نتایج تا چهار ماه ماندگار خواهند بود.

 

تزریق بوتاکس پیشانی

چروک روی پیشانی، به چهره ظاهری خسته و پیرتری می‌بخشد. با بالا رفتن سن، ماهیچه‌هایی که برای ایجاد حالات چهره استفاده می‌شوند چین و چروکی دائمی را در پوست ایجاد می‌کنند. یکی از فواید تزریق بوتاکس این است که می‌تواند باعث ریلکس کردن این ماهیچه‌ها شده و در نتیجه باعث ایجاد پوستی نرم‌تر با چین و چروکی کمتر شود. در قسمت‌هایی همچون پیشانی که معمولا خطوط افقی ظاهر می‌شوند، فواید تزریق بوتاکس ارزش ویژه‌ای دارد.

بر خلاف این تصور اشتباه که پزشک باید تمامی چروک‌ها را درمان کند، تنها ماهیچه‌هایی که باعث ایجاد چروک می‌شوند لازم است مورد درمان قرار گیرند. وقتی که تزریق بوتاکس انجام می‌شود، ماهیچه‌هایی که باعث ایجاد خطوط و چین و چروک روی پیشانی می‌شوند، تا چند ماه، مثل گذشته فعال نخواهند بود.

تزریق بوتاکس فک

تزریق بوتاکس فک

به تازگی پزشکان متوجه خاصیت جدیدی در بوتاکس شده‌اند: افرادی که دارای عضله جونده (ماهیچه‌های فک که در جویدن به کار گرفته می‌شوند) بزرگی هستند، با تزریق بوتاکس بهبود می‌یابند. بسیاری از بیمارانی که چهره‌ای مربعی دارند، به دنبال راهی هستن که بدون نیاز به جراحی به چهره‌‌ای بیضی شکل دست یابند. در فرایند‌های بوتاکس انجام شده، گزارش شده است که این روش باعث کاهش سایز عضله جونده می‌شود، در گونه و فک هم خمیدگی ملایمی را ایجاد می‌کند.

استفاده از تزریق بوتاکس چند فایده دیگری را هم برای خطوط فک به دنبال دارد، همچون:فرایند تزریق بوتاکس غیرتهاجمی است. تزریق بوتاکس خیلی سریع می‌تواند در مطب پزشک انجام شود. تقریبا نیازی به دوره بازیابی نیست؛ بلافاصله پس از درمان می‌توانید انجام کارهای روزانه‌تان را از سر گیرید. با اینکه ساختار استخوان تغییری نمی‌کند، کاهش ضخامت ماهیچه به طرز قابل توجهی زاویه فک بیمار را بهبود می‌بخشد.

نواحی ممنوع بوتاکس

تزریق بوتاکس به چه نواحی ممنوع است؟

 

با توجه به این که بوتاکس همان سم بوتولینوم است و باعث فلج شدن عضلات می شود تزریق آن به بعضی نقاط ممنوع است. در زیر بعضی نقاط ممنوع بوتاکس در صورت را معرفی کرده ایم

 • تزریق بوتاکس به اطراف لب ممنوع: زیرا ممکن قدرت تکلم و غذا خورد فرد را با مشکل روبه رو کند.
 • روی دو ابرو و روی پلک بالا و پایین ممنوع: زیرا ممکن است باعث باز و بسته شدن چشم را مختل کند
 • بوتاکس در اطراف بینی ممنوع: زیرا ممکن است تنفس از بینی را مختل کند
 • همچنین بوتاکس روی گونه ها و زیر دو سوراخ بینی نیز ممنوع است.

 

برند بوتاکس های موجود در بازار ایران

بوتاکس دیسپورت

این بوتاکس دارای مجوز وزارت بهداشت و ساخت انگلیش هست متاسفانه به علت وجود نمونه ی تقلبی یا فاقد کیفیت ساخت کشور ترکیه نمی توان انتظار کیفیت مشابه نمونه های اصل سال های گذشته را از ان داشت اما از طرفی هم واکنش های الرژی حاد که برزند در برخی نمونه های چینی دیده می شود در این بوتاکس کمتر به وجود می اید.

بوتاکس نورونوکس

این بوتاکس ساخت کشور کره و دارای مجوز وزارت بهداشت است که متاسفانه قیمت ان بهتر از بوتاکس هی دیسپورت نیست و اثرات ان قوی تر از بوتاکس های چینی نمی باشد.

بوتاکس های چینی

این بوتاکس ها که به نام های کنیتوکس و نورونوکس و درماتوکس و.. و تحت نام کانادایی عرضه می شود که در اصل ساخت کشور چین و فاقد مجوز وزارت بهداشت بهداشت هستند که به صورت قاچاق وارد کشور می شوند.این بوتاکس به علت قیمت مناسب تر ان (هر چند که امروزه به علت استقبال گسترده پزشکان قیمت ان به 5 برابر سال های گذشته رسیده است) بیشتر استفاده می شوند.

اما ایا عوارض این بوتاکس ها شبیه هم هستند؟ متاسفانه به علت دوز تنظیم شده برخی از این محصولات درصد بیشتری از عوارض را باید متصور بود.اما چناچه دوز ان تنظیم شده باشد در واقع از نمونه درجه یک باشد ماندگاری ان خوب و عوارض ان هم مشابه نمونه ای دیگر است پس باید بگوییم این بوتاکس ها هم انواع خوبی در بر دارند.
با توجه به تجربه پزشک در تحصیل کاندید مناسب بوتاکس های چینی بوتاکس های چینی و نحوه تزریق صحیح می توان انتظار یک تزریق خوب با ماندگاری طولانی را داشت و به طور کلی باید در نظر بگیرند افراذ ذارای پشت پلک و یا پوست های شل و اتروفی شده مسن تر ها دیده می شود و احتمال سنگینی پلک در بوتاکس های چینی بیشتر است.

 

تزریق بوتاکس

کاربرد بوتاکس

 1. خط عمودی بین 2 ابرو
 2. کشیدن پوست گردن
 3. از بین بردن خط خنده
 4. چروک های ایجاد شده روی بینی
 5. چروک های ایجاد شده زیر چانه
 6. رفه چین و چروک دور لب
 7. میگرن
 8. درمان دندان قروچه
 9. چین و چروک دور چشم
 10. اصطلاح لبخند لثه ای.

 

کاربرد بوتاکس برای درمان میگرن

ابتلا به میگرن وضعیت آزاردهنده‌ای است که می‌تواند گاهی شما را از کار بیاندازد و بر کیفیت زندگی شما اثر منفی داشته باشد. بعد از مطالعات گسترده‌ای که در این زمینه انجام شد، مشخص شد که درمان میگرن با بوتاکس بسیار موثر است، استفاده از این ماده برای میگرن از طرف سازمان FDA مورد تایید قرار گرفت.

این‌که تاثیر بوتاکس چگونه باعث تسکین سردرد میگرنی می‌شود هنوز به طور قطع معلوم نیست، اما بر اساس تمامی اطلاعات به‌دست آمده در مطالعات انجام شده، این طور تصور می‌شود که تزریق بوتاکس موجب مسدود شدن برخی از سیگنال‌های عصبی می‌شود که عامل سردرد‌های میگرنی هستند. در کلینیک فوق تخصصی زیبایی امامی ابتدا شرایط بیمار و وضعیت سردرد‌های او به طور کامل بررسی می‌شود و سپس این موضوع ارزیابی می‌شود که آیا این کاربرد بوتاکس می‌تواند برای شما موثر باشد یا نه.

درمان بوتاکس که چین و چروک‌های صورت را از بین می‌برد، از انقباض‌های عضلانی محرک میگرن نیز جلوگیری می‌کند. بوتاکس، سم بوتولینوم رقیق شده، با جلوگیری از آزاد شدن مواد شیمیایی در سلول‌های عضلانی و ممانعت از انتقال پیام انقباض به فیبرهای عضلانی میگرن را درمان می‌کند. با مشاهده بهبود یافتن علائم میگرن در بیمارانی که بوتاکس را برای درمان عارضه‌های دیگر دریافت کرده بودند، پژوهش‌های گوناگون در زمینه بوتاکس در درمان میگرن شروع شد. سازمان غذا و دارو FDA پس از سال‌ها پژوهش و جمع‌آوری داده‌های بالینی به سال ۲۰۱۰ استفاده از بوتاکس را برای درمان میگرن‌ مزمن تایید کرد.

 

درمان تعریق بیش از حد

تعریق زیاد به معنای عرق ریختن فرد به طور دائمی و به میزان غیر‌طبیعی می‌باشد. عرق ریختن یکی از مکانیسم‌های طبیعی بدن برای خنک کردن خودش است و بنابراین عرق کردن، امری طبیعی و سالم است. اما برخی افراد بیشتر از میزانی که برای خنک کردن بدن لازم است، عرق می‌کنند، که به این وضعیت ‌هاییپرهیدروز یا تعریق بیش از حد گفته می‌شود. تعریق زیاد معمولا در نواحی مانند کف دست‌ها، کف پاها و زیر بغل ایجاد می‌شود. عرق کردن زیاد به غیر از این که می‌تواند در انجام فعالیت‌های روزانه فرد اختلال ایجاد کند، باعث خجالت و شرمندگی او در برابر دیگران نیز می‌شود. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای درمان تعریق بیش‌ازحد وجود دارد.

در موارد بسیار وخیم می‌توان تعریق بیش‌ازحد را با انجام عمل جراحی درمان کرد. در کلینیک فوق تخصصی زیبابی امامی برای درمان تعریق بیش از حد از روش تزریق بوتاکس استفاده می‌شود. تزریق بوتاکس درمان تعریق زیر بغل ، کف دست و پاها باعث تضعیف غدد تولید کننده عرق می‌شود.با تقبل قیمت تزریق بوتاکس مراجعه کننده با این روش که کاملا ایمن و بی‌خطر است و اثرات آن تا ۶ ماه ماندگاری دارند ، درمان میگردد.

 

درمان دندان‌قروچه

دندان‌قروچه به معنای کشیدن دندان‌های آسیاب به هم و فشردن فک بالا و پایین روی یکدیگر است. دندان‌قروچه ممکن است در زمان بیداری یا خواب رخ دهد. دندان‌قروچه عادت رفتاری است که ۸ تا ۱۰ درصد از جمعیت به آن دچار هستند. دندان قروچه می‌تواند باعث فرسایش دندان‌ها، درد فک، سر درد و محدود شدن دامنه حرکتی فک‌ها شود. همچنین ممکن است دندان‌قروچه حالتی مردانه‌تر به ظاهر فک‌ها بدهد که این موضوع برای بعضی خانم‌ها خوشایند نیست. با استفاده از تزریق بوتاکس می‌توان این مشکل را حل نمود و ماندگاری نتایج این درمان نیز معمولا تا ۶ ماه ادامه دارد.
تزریق بوتاکس یک روش درمانی مؤثر و کافی برای افرادی است که می‌خواهند ظاهر لبخند لثه ای آنها کاهش یابد. متخصص ما در یک فرایند سریع و آسان که به کاهش لبخند لثه‌ای معروف است، بوتاکس را در لب بالایی شما تزریق کرده و بالا رفتن آن را در هنگام لبخند زدن محدود می‌کند.

این فرایند خیلی سریع انجام می‌شود و در بیشتر مواقع کمتر از ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. اگر لب بالایی نازک باشد و در لبخند لثه‌ای تأثیر داشته باشد، ترکیبی از تزریق ژل در لب‌ها و تزریق بوتاکس توسط متخصص ما پیشنهاد می‌شود. هر دو فرایند می‌تواند در یک جلسه و به طور همزمان انجام شود و فرد می‌تواند بلافاصله پس از انجام فرایند به فعالیت‌ها و امور روزمره خود بپردازد.

فرآیند درمان با بوتاکس

بعد از آن‌که مشاوره‌ی کامل با بیمار صورت گرفت و در مورد نتایج مورد نظر بیمار توافق به عمل آمد، برای ثبت وضعیت فعلی بیمار در پرونده او، از او عکس گرفته می‌شود. سپس با استفاده از یک سوزن بسیار باریک و ظریف، بوتاکس در محل‌های مورد نظر در صورت تزریق می‌شود. عوارض بوتاکس ناچیز است، ممکن است در ابتدا احساس سوزش خفیفی مانند نیش حشره داشته باشید، اما برای اکثر افراد تزریق بوتاکس کاری راحت و بدون درد است و اکثر بیماران بعد از این که تزریق بوتاکس انجام شد، از این که کار تزریق تمام شده و چیزی احساس نکرده‌اند تعجب می‌کنند.

هر دوره‌ی درمان با بوتاکس بین ۳ تا ۴ ماه طول می‌کشد، اما در صورتی که شما طبق برنامه‌ی درمانی که توسط متخصص به شما پیشنهاد شده است اقدام کنید، می‌توانید بین جلسات تکرار تزریق ۵ تا ۶ ماه وقفه بگذارید و بدین ترتیب قیمت بوتاکس نیز در جلسات بعدی کمتر خواهد بود.

 

 

چگونه از داشتن ظاهر غیر طبیعی بعد از تزریق بوتاکس اجتناب کنم؟

اول از همه شما باید به کلینیک مناسب و بهترین متخصص مراجعه کنید، چرا که ظاهر شما بعد از تزریق بوتاکس، بستگی به میزان بوتاکس تزریق شده دارد. در کلینیک تخصصی زیبایی امامی ما به گونه‌ای کار می‌کنیم که نتایج تزریق بوتاکس طبیعی باشد، چرا که زیبایی واقعی در طبیعی بودن نتایج است .به همان اندازه که چین و چروک و خطوط زیاد پیری را نمایان می‌کند صورت بدون چین و چروک نیز نشان‌دهنده پیری می‌باشد. متخصصین ما به طور کامل با شما در تعامل خواهند بود تا بتوانند به نتایج دلخواه شما دست یابند.
در صورتی که به دنبال داشتن ظاهری طبیعی و آرام هستید، انتخابی مناسب انجام داده اید، چرا‌که این کار تخصص ماست. قبل از این که تزریق بوتاکس انجام شود، ما یک جلسه‌ی مشاوره با شما ترتیب می‌دهیم تا طی این جلسه کاملا متوجه شویم که اهداف و انتظارات شما از تزریق بوتاکس چیست. بوتاکس با شل کردن عضلاتی که به طور طبیعی در صورت شما انقباضات وحرکات زیادی دارند (به طور مثال هنگام نشان دادن عصبانیت، ترس، نگرانی، استرس، درد و خستگی) ظاهری شاداب و آرام به شما خواهد بخشید.

 

نکات قابل‌توجه پس از تزریق بوتاکس

۱- مدت زمان تزریق حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است

۲- در بوتاکس خط خنده و خط اخم تا ۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس با اخم کردن و لبخند مدوام ، جذب دارو توسط عضلات منطقه را افزایش دهید.

۳- با در نظر داشتن مراقبت بعد از بوتاکس ، از ماساژ موضعی و مالیدن کرم در محل تزریق خودداری شود.

۴- اگر در حال مصرف آنتی‌بیوتیک جنتامایسین هستید قبل از تزریق بوتاکس پزشک خود را مطلع سازید.

۵- حتی‌الامکان تا ۲۴ ساعت اول از استحمام خودداری شود.

۶- دو هفته پس از تزریق جهت بازبینی مراجعه نمایید.

 

تزریق بوتاکس در صورت مردان

تزریق بوتاکس در صورت مردان

مردهایی که قصد کاهش چین و چروک های صورتشان را دارند و میخواهند آثار پیری را در صورت و چهره خود از بین ببرند ولی تمایلی به جراحی ندارند، میتوانند از بوتاکس استفاده کنند که یک روش بسیار سریعی است و به ریکاوری خاصی نیاز ندارد.

چین و چروک و خطوط روی صورت مردها خیلی بیشتر از خانم هاست و نمی توان تمام آنها را با بوتاکس پوشش داد ولی با تزریق بوتاکس میتوان میزان این چین و چروکها را کاهش داد.

متخصص ها این تفاوت ها به خوبی درک می کنند و از تکنیک های خاصی برای تزریق بوتاکس در صورت مردها استفاده می کنند تا مردها هم نتایج رضایت بخشی از تزریق بوتاکس بگیرند و همچنین خصوصایت مردانه صورت آنها هم حفظ بشود.

این روزها زنان تنها کسانی هستند که به بوتاکس اهمیت ویژه ای می‌دهند اما در چند سال اخیر نه تنها زنان بلکه مردان نیز توجه ویژه‌ای را به بوتاکس کرده‌اند و آن را برای ظاهر خود به کار می‌برند.

 

فواید تزریق بوتاکس در مردان

برای مردان در کلینیک تخصصی پوست و مو امامی، بوتاکس با دوز مناسبی تزریق می شود تا نتیجه کاملا طبیعی را برای شما بوجود بیاورد. تزریق بوتاکس در آقایان میتواند:

 • خطوط عمیق اطراف ابرو را از بین ببرد
 • خطوط اخم را کاهش بدهد
 • خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم را از بین ببرد
 • گودی چانه را در آقایان کمتر کند
 • خطوط عمیق پیشانی را هم برطرف کند

 

عوارض و خطرات احتمالی بوتاکس

 1. ظاهر غیر طبیعی : داشتن ظاهر طبیعی نیاز به نجربه پزشک در شناخت اناتومی عظلات و میزان لازم از تزریق بوتاکس می باشد. چرا که با تزریق میزان زیادی از دازو در عظلات زیر چشم ممکن است باعث کشیدگی عضله خنده و ظاهر غیر طبیعی در هنگام لبخند زدن می باشد. با تزریق نا مناسب در عظلات اخم باعث پایین امدن عضلات اخم و در صورت بالا رفتن ابرو می شود و صورت حالت خنده شیطانی یا به اصطلاح جک نیکلسونی می شود
 2. افتادگی پلک : یک عارضه شایع در تزریق بوتاکس پیشانی است که بستگی به 3 عامل :عملکرد پزشک و میزان بوتاکس تزریقی و نوع دارو ان دارد.
  اما دیده شده است حتی با اطمینان از هر 3 عامل هم 1درصد موارد افتادگی پلک رخ می دهد ان را به عامل چهارم که شانس می باشد نسبت دارد!
 3. الرژی : بوتاکس همچون هر ماده تزریقی دیگری در بدن می تواند منجر به واکنش الرژیک گردد که به صورت پف کردن پلک ها و ورم کردن صورت دیده می شود .
 4. سردرد: سردرد ناشی از تزریق مایع زیر جلدی در سر می باشد که با بوتاکس های چینی این عارضه بیشتر دیده می شود.

 

تزریق بوتاکس

نتایج حاصل از بوتاکس

اثرات تزریق بوتاکس برای درمان چروک دور چشم، خط خنده، خط لبخند و … ظرف چند روز به تدریج نمایان می‌شوند و نتایج نهایی عمل بوتاکس ده روز بعد از تزریق مشخص می‌شود. اثرات تزریق بوتاکس خط خنده ، چروک دور چشم و… به مرور زمان و به‌تدریج از بین می‌روند و اکثر افراد در حدود ۴ ماه بعد نیاز به تکرار تزریق برای بهره بردن از مزایای تزریق بوتاکس دارند. از آن جایی که تزریق زیاد تا حدود زیادی یک روش پیشگیرانه است، می‌توان مدت زمان بین تزریقات را تا ۶ ماه نیز افزایش داد.

البته برای حفظ ظاهر طبیعی صورت، همیشه توصیه می‌شود که جلسات درمانی به صورت هر چهار ماه یکبار پیگیری شوند. برخی از افراد ممکن است نیاز داشته باشند که در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری تقبل هزینه بوتاکس را تکرار کنند، چرا که عضلات صورت آن‌ها بسیار قوی هستند. به طور کلی نحوه‌ی درمان با بوتاکس و تقبل هزینه تزریق بوتاکس برای هرشخص، با توجه به شرایط خاص او متفاوت است.

 

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس برای هر شخص و با توجه به عوامل زیر متفاوت است:

 • سن
 • جنسیت
 • تعداد تزریقات قبلی
 • قدرت عضلات صورت
 • آناتومی صورت

قبل از شروع درمان، متخصص ما با شما یک جلسه مشاوره خواهد داشت تا یک برنامه درمانی و قیمت بوتاکس مناسب با شرایط شما را برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن به شما پیشنهاد دهد. در مورد کلینیک‌هایی که به صورت تلفنی هزینه بوتاکس را به شما اعلام می‌کنند محتاط باشید چرا‌که این مسئله می‌تواند نشان‌دهنده‌ی عدم صلاحیت کلینیک مربوطه باشد.

جهت اطلاع از قیمت تزریق بوتاکس با شماره 09122093956 و 02122915226 کلینیک زیبای دکتر امامی تماس بگیرید.