مزوتراپی

مزوتراپی صورت چیست؟

مزوتراپی پوست صورت، یکی از روش‌های جوانسازی پوست صورت است که هم در زمینه تخصص پوست و مو و هم پزشکی زیبایی کاربرد دارد. مزوتراپی یکی از روش‌های درمانی غیرجراحی برای پوست است که در آن از تزریق‌های میکرو برای انتقال عناصر طبیعی فعال به پوست، استفاده می‌شود. تمامی این عناصر به طور طبیعی نیز در پوست وجود دارند. انجام مزوتراپی صورت، مزایای بسیاری دارد، از جمله این که از شل‌شدگی و افتادگی پوست جلوگیری می‌کند، پیری پوست و چین و چروک‌های صورت را برطرف می‌کند و موجب شادابی و جوانی پوست و بهبود بافت آن می‌شود. کلینیک دکتر امامی

مزوتراپی صورت چگونه عمل می‌کند؟

عناصر فعال مانند هیالورونیک‌اسید، ویتامین‌ها (A, B, C, E, K) و مواد معدنی مستقیما در زیر پوست بیمار تزریق می‌شوند. این مواد به لایه‌ی اپیدرم پوست منتقل می‌شوند. با بالا رفتن سن، میزان گردش خون در پوست کاهش پیدا می‌کند و بنابراین میزان اکسیژن و مواد مغذی که به سلول‌های پوست می‌رسد کاهش پیدا کرده و از طرف دیگر به خاطر گردش داشتن کمتر خون، توانایی دفع مواد سمی و مضر از پوست نیز کمتر می‌شود. تمامی این موارد موجب پیر شدن پوست شده و باعث می‌شود که ظاهر صورت گرفته و خسته به نظر بیاید.
مزوتراپی یکی از بهترین و موثرترین روش‌های جوانسازی پوست است که طی یک دوره‌ی درمانی انجام می‌شود.کلینیک دکتر امامی برنامه‌ی درمانی هر بیمار با توجه به شرایط خاص او تدوین می‌شود، اما به طور کلی معمولا انجام 5 تا 8 جلسه درمانی به بیماران توصیه می‌شود. مزوتراپی صورت از جمله متد‌های جوانسازی پوست صورت است که اغلب به شدت توسط پزشکان مورد استقبال قرار می‌گیرد چرا که مزایای بسیاری در مقایسه با سایر روش‌های درمانی و خصوصا روش‌های جراحی دارد.

مزایا

مزوتراپی صورت برای درمان مشکلات پوستی صورت و گردن و ناحیه فوقانی سینه به کار می‌رود. ترکیبات مزوتراپی، مستقیما در پویت تزریق می‌شوند و بنابراین کارایی و اثرگذاری آن‌ها دوچندان می‌شود. مزوتراپی صورت، نتایج بلندمدتی را برای بیماران به همراه دارد، البته به شرطی که بیماران تمامی جلسات درمانی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است را انجام دهند و به دنبال آن، از توصیه‌های پزشک پیروی کنند.
در روش مزوتراپی، تمامی مواد معدنی، ویتامین‌ها و ماده‌ی هیالورونیک اسید مستقیما به پوست منتقل می‌شود و بنابراین شرایط پوست بیمار بلافاصله پس از انجام درمان، به طور چشمگیری بهبود پیدا می‌کند.

مزوتراپیفرد مناسب برای مزوتراپی

اگر به دنبال روشی غیرجراحی و مقرون به صرفه برای جوانسازی پوست صورت و گردن خود هستید، می‌توانید روش مزوتراپی را به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب مدنظر قرار دهید. با این وجود، انتظارات شما از این روش باید واقع‌بینانه و منطقی باشد. مزوتراپی می‌تواند به طور کامل از روند پیری پوست جلوگیری کند، اما به طور موقت موجب کشیده شدن پوست و صاف شدن چین و چروک‌های سطحی می‌شود و در نتیجه ظاهر شما جوانتر به نظر می‌آید. طی جلسه‌ی مشاوره حتما در مورد نظرات خود و انتظاراتی که از نتایج درمان دارید، به پزشک متخصص توضیح دهید. او شرایط پوست شما و سن شما را مد نظر قرار می‌دهد و بر اساس انتظارات و خواسته‌های شما، بهترین روش درمانی را پیشنهاد می‌کند. ترکیب به کار رفته در روش مزوتراپی می‌تواند برای هر بیمار کاملا متفاوت باشد. می‌توان روش مزوتراپی را با برخی از دیگر روش‌های درمانی زیبایی ترکیب کرد و به طور همزمان انجام داد.

مکانیسم عمل مزوتراپی :

همانطور که می دانید کلیه داروهای خوراکی یا کرم و محلولهای موضعی به سختی از پوست جذب می شوند و مقدار کمی از دارو به ناحیه زیر پوست می رسد ، کلینیک دکتر امامی در تکنیـــــــــک مزوتراپی داروهای مورد نیاز برای جوان سازی صورت ، مستقیم با یک دستگاه به زیر پوســـــت تزریق می شود و این عمل باعث می شود کاملا” دارو جذب لایه های مختلف زیر پوست شود و در نتیجه این درمان قابل مقایسه با داروهای خوراکی یا موضعی نمی باشد و بسیار موثزتر است ولی نمی توان گفت مزوتراپی در همه بیماران موثر است و درصد و میزان تاثیر ان هم در بیماران مختلف متفاوت است ومعمولا هم قابل پیشبینی نیست .
اکثر داروهای که برای درمان با مزو تراپی استفاده می شود از مواد ویتامینی و معدنی می باشد ، لذا هیچ عوارضی ندارد .
کلینیک دکتر امامی البته در مواردیکه بیمار احساس درد کند نیم ساعت قبل از عمل به پوست بیمار کرم بی حسی موضعی مالیده میشود و دیگر هنگام انجام مزو تراپی درد نخواهد داشت . با این متد بیمار نیاز به استراحت در منزل ندارد و میتواند به راحتی فعالیتهای کامل خارج از منزل خود را انجام دهد .