عوارض لیزر موهای زائد
آگوست 9, 2018
لیزر موهای زائد
۱۲ چیزی که باید در مورد لیزر موهای زاید بدانید(قسمت اول)
آگوست 21, 2018
عوارض لیزر موهای زائد
آگوست 9, 2018
لیزر موهای زائد
۱۲ چیزی که باید در مورد لیزر موهای زاید بدانید(قسمت اول)
آگوست 21, 2018

استفاده از لیزر که امروزه به عنوان بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد بدن شناخته می‌شود، نیازمند اقداماتی از جانب متخصص و همچنین مراجعه کننده می‌باشد. با انجام یک سری از کارها در طول و پس از لیزر موهای زائد می‌توان عوارض آن را به حداقل رساند.

از لیزر موهای زائد

با پیشرفت تکنولوژی، لیزر موهای زاید جایگزین روش‌های سنتی شده است

آنچه که باید در حین لیزر موهای زائد انجام شود

متخصص باید به صورت دستی ابزار لیزر را بر روی صورت فشار دهد. بسته به نوع لیزر ممکن است یک سردکننده در نوک لیزر تعبیه شده یا به شکل ژل به پوست مالیده می‌شود تا عوارض جانبی به کمترین حد خود برسد.

هنگامی که متخصص لیزر را فعال می‌کند، پرتو با عبور از پوست به فولیکول مو می‌رسد. گرمای شدید پرتو لیزر باعث آسیب به فولیکول مو شده و مانع از رشد آن می‌شود. ممکن است شما در حین لیزر کردن احساس ناخوشایندی داشته باشید و شما احتمالاً خنکی ناشی ابزار خنک کننده یا ژل را نیز احساس کنید.

لیزر کردن نواحی کوچک مانند بالای لب، ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد؛ اما نواحی بزرگتر مانند پشت ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد.

آنچه که باید پس از لیزر موهای زائد انجام شود

ممکن است در چند ساعت اولیه پس از عمل متوجه سرخ‌شدگی و ورم در نواحی تحت تابش شوید. با قرار دادن یخ در آن نواحی می‌شود از میزان ناراحتی کاست. در صورت بروز واکنش بلافاصله پس از انجام عمل، ممکن است دکتر از کرم آستروئید برای آن ناحیه استفاده کند.

نتایج به طور قابل ملاحظه‌ای متفاوت است و بنابراین پیش بینی آنها دشوار خواهد بود. اکثر کسانی که این عمل را تجربه می‌کنند معمولاً برای چند ماه و بعضی نیز برای چند سال موهایشان رشد نمی‌کند؛ اما لیزر موهای زائد عملی دائمی نیست. هنگامی که موها دوباره رشد می‌کنند معمولاً روشن‌تر و نازک هستند.

پس از انجام عمل و یا بین زمانبندی های معین بین آن که معمولاً تا شش هفته به طول می‌انجامد، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و حتی دستگاه برنزه کننده، جلوگیری کنید. روزانه از کرم ضدآفتاب مناسب استفاده کنید.

همان‌گونه که دیدیم با انجام اقداماتی ساده از طرف متخصص و خود شخص می‌توان از رنجش‌های جزئی عمل نیز جلوگیری کرد. کلینیک فوق تخصصی دکتر امامی با جدیدترین تجهیزات روز در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

منبع: https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/laser-hair-removal/about/pac-20394555

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی