کلینیک لاغری

کلینیک لاغری

چرا کلینیک لاغری

امروزه با توجه به شرایط نامطلوب سلامت جسمانی و روحی از جمله افسردگی، نداشتن مهارت در روابطهای فردی، کم تحرکی، تغذیه ناسالم در جامعه بروز بیماریهای روحی، فلبی عروقی، گوارشی و … افزایش یافته است. داشتن عادات نامطلوب غذایی و نداشتن تحرک و ورزش و نشاط کافی در زندگی روزمره منجر به اختلالات متابولیک مثل چاقی و نداشتن اندامی متناسب و در نتیجه ایجاد بیماریهای مختلف است.

امروزه متخصصین و پزشکان کلینیک لاغری برای حل این مشکل که در برخی از افراد به معضلی غیرقابل حل بدل شده، راهکارهای نو و به روزی را پدید آوردند و بدین وسیله افراد را یک قدم به رویای خود یعنی تناسب اندام نزدیک گردند.چگونه لاغر شویم؟

امروزه شیوه های نوین و جالبی برای افراد وجود دارند تا آن ها به تناسب اندام برسند، چیز هایی که حتی به ذهن بشر در گذشته نزدیک هم خطور نمی کرد امروزه به شیوه های پزشکی تبدیل شده که به افراد کمک می کند تا تناسب اندام داشته باشند. علاوه بر راه های کلاسیک و معمول مانند ورزش و رژیم های غذایی مختلف امروز افراد برای رسیدن به آرزوی خود در داشتن تناسب اندام حتی خود را به دست تیغ های جراحی نیز می سپارند و هزینه ها و مشکلات آن را به جان می خرند.

بسیاری از افراد پس از امتحان شیوه های متداول مانند ورزش و رژیم و نگرفتن نتایج لازم و خوب از آن ها به سمت راهکارهایی می روند که ممکن است همراه با عوارضی باشد.

متدهای بسیاری برای لاغری و تناسب اندام توسط متخصصین امر ابداع شده اند. برخی از شیوه ها که تنوع و گوناگونی بسیاری نیز دارند، چربی های اضافه و بافت های سلولیتی موجود در بدن را هدف می گیرند و به نوعی با درمان های موضعی فرد را به تناسب اندام می رسند. دستگاه های لاغری عملکردی به این شکل دارند و امروزه انواع گوناگونی از آن ها در کلینیک های تخصصی زبیایی و تناسب اندام یافت می شوند. متخصصین این امر با سنجش شرایط بدنی فرد و میزان چربی اضافه و سلولیت موجود در بدن او دستگاهی را برای درمان پیشنهاد می کنند که ایده آل ترین نتیجه را در بر داشته باشد.


روش‌های درمان چاقی و لاغری موضعی

روش‌های درمان چاقی و لاغری موضعی

روش‌های درمان چاقی و رفع چربی‌های موضعی، باتوجه به تأثیر آن‌ها روی سلول‌های چربی، به دوگروه تقسیم می‌شوند:

 • ۱- تأثیر بر کاهش اندازه سلول‌های چربی (بدون تغییر تعداد سلول‌های چربی)، مثل رژیم‌های لاغری، ورزش، اعمال جراحی کاهش وزن (bariatric) نظیر کاهش حجم معده (بالون، حلقه یا gastric band) و عمل اسلیو (sleeve gastrectomy) و کاهش طول روده‌ها مثل عمل بای‌پس و....
 • ۲- تأثیر بر کاهش تعداد سلول‌های چربی مثل عمل لیپوساکشن، لیپولیزبا RّّF، لیزرلیپولیز و....
کاهش حجم سلول های چربی در اثر کاهش وزن

تصویر بالا روش لاغری با مکانیسم کاهش اندازه سلول چربی را نشان می‌دهد، همانطور که مشاهده می‌کنید تعداد سلول‌های چربی بدون تغییر مانده و فقط اندازه سلول‌های چربی کاهش پیدا می‌کند، طبیعی است که استعداد چاقی در این روش کماکان باقی می‌ماند.

از بین رفتن چربی با exilis

تصویر فوق روش لاغری با مکانیسم کاهش تعداد سلول‌های چربی (با استفاده از دستگاه Exilis) رانشان می‌دهد.

اگر تعداد سلول‌های چربی را تنها عامل استعداد چاقی در نظر بگیریم، براین مبنا روش‌های گروه اول، برگشت‌پذیر و روش‌های گروه دو غیر‌قابل‌برگشت تلقی می‌شوند.

درمان چاقی موضعی و به عبارت دیگر لاغری موضعی، کاهش سایز و تناسب اندام در چند سال اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری داشته است و به جای اعمال جراحی تهاجمی و پرعارضه‌ای نظیر لیپوساکشن(liposuction) و ابدومینوپلاستی و...، روش‌های غیرتهاجمی و موثری مثل RF, اولتراسوند محبوبیت پیداکرده‌اند. روش‌های درمان چاقی، با در نظر گرفتن ریسک عمل جراحی، درد و عوارض بعد از عمل به دو گروه تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم می‌شوند.

اگر بدنبال کلینیک لاغری بدون عوارض و قیمت مناسب هستید با کلینیک لاغری دکتر ترانه امامی تماس بگیرید.

با شماره 02122915226 و 09122093956جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید
1- روش کویتیشن در کلینیک لاغری

روش کویتیشن در کلینیک لاغری

روش کویتیشن در کلینیک لاغریدستگاه لاغری کویتیشن ،با استفاده از تکنیکی مشابه با تکنیک سونوگرافی یعنی با استفاده از امواج اولتراسوند موجب در هم شکستن سلول های چربی به وسیله مولکول های آب می شود .در واقع برخورد امواج اولتراسوند با مولكول هاي آب سبب تشکیل و فوران حباب های ریز در آب می شود که به این فرایند کویتیشن گفته می شود .بنابراین دستگاه لاغری موضعی کویتیشن،به وسیله امواج اولتراسوند سبب تشكيل حباب هاي ريز در اطراف سلول هاي چربي و لرزش و فوران درون آن ها خواهد شد .با شکسته شدن پیوند میان سلول های چربی ،سلول های چربی دچار از هم گسستگی شده و چربی درون سلولی و آب درون سلولی حاصله از طریق سیستم لنفاوی و ادرار از بدن دفع می گردد .این دستگاه موجب تبدیل چربی درون سلولی (تری گلیسیرید)به گلیسرول و اسید های چرب آزاد می شود و با ورود گلیسرول به درون خون صرف سوخت و ساز می شود .دستگاه لاغری موضعی کویتیشن برای چه قسمت هایی مناسب است؟

 • زانوهای داخلی
 • سینه مرد
 • بالای بازو
 • باسن
 • پهلوها
 • شکم


مزایای استفاده از کویتیشن

 • درمان با این دستگاه دارای نتایج دائمی و ماندگار می باشد.
 • این روش ,روشی کاملا ایمن برای از بین بردن سلول های چربی بدون داشتن عوارض ناشی از جراحی های زیبایی لاغری می باشد.
 • به دليل قدرت بالاي اين تكنيك کاهش سایز در هر جلسه کاملا چشمگیر خواهد بود.
 • بدون درد بودن این روش
 • استفاده از این روش برای افراد مبتلا به کبد چرب,فشار خون بالا ,دیابت و کلسترول بالا ممنوع می باشد.
 • این دستگاه تنها در رفع چاقی موضعی موثر است و در راستای کاهش وزن تاثیری ندارد.


نتایج کویتیشن چیست؟

در طی اولترا کویتیشن، چند جلسه نیاز است تا نتایج قابل مشاهده شوند. اثربخشی مرتبط با تعداد سلولهای چربی نابود شده است.


کویتیشن- آیا موثر است؟

اولترا کویتیشن برای کاهش چربی و با هدف اصلاح ظاهر بدن انجام می شود. به این ترتیب این روش موثر خواهد بود. اما، اگر به دنبال کاهش وزن هستید، این روش مناسب نیست. شواهدی وجود ندارد که روش لیزری نیز برای کاهش وزن موثر باشد.


تعداد جلسات درمان با دستگاه کویتیشن

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز با استفاده از تکنیک کویتیشن هفته ای یک الی دو جلسه می باشد که با توجه به سن – جنس- مقاومت بافت چربی و…میزان جلسات بین 8 تا 20 جلسه افزایش می یابد .در هر جلسه کاهش سایزی بین نیم تا یک و نیم سانت را تجربه خواهید نمود.


2- روش رادیو فراکانسی (RF) در کلینیک لاغری

روش رادیو فراکانسی (RF) در کلینیک لاغری

روش رادیو فراکانسی (RF) در کلینیک لاغریدستگاه لاغری موضعی رادیوفرکانسی با گرم نمودن سلول های چربی سبب شکسته شدن بافت همبند و آزاد سازی اسیدهای چرب و انتقال آن ها به سیستم لنفاوی می شود.از طریق همین فرایند بافت های چربی کوچک تر شده و سایز اندام هایی از بدن که دچار چاقی موضعی می باشند مانند شکم ، پهلو ، ران ، بازو ، سینه ، غبغب و … کاهش می یابد .علاوه بر لاغری با این دستگاه به علت انقباض وارد شده به پوست ،پوست سفت تر شده و با افزایش میزان ساخت کلاژن در پوست به راحتی شاهد جوان سازی پوست نیز خواهیم بود .


عوارض جانبی درمان و لاغری با دستگاه rf

 • قرمز شدن پوست
 • ورم محدود
 • حساسیت بیش از حد نواحی تحت درمان
 • ایجاد فرورفتگی در پوست

نکته در مورد دستگاه (rf):

این دستگاه برای سفت کردن شکم بسیار مناسب است مخصوصا زمانی که با کویتیشن کار شود. افرادی که شکم آویزون و شل دارند می توانند از این دستگاه استفاده کنند.


3- روش مزوتراپی در کلینیک لاغری

روش مزوتراپی در کلینیک لاغری

روش مزوتراپی در کلینیک لاغریکاربرد مزوتراپی:

مزوتراپی از یک محلول که معمولا ترکیبی از عصاره های گیاهی، هورمون ها، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی، و همچنین مواد شیمیایی مانند آمینوفیلین است تشکیل شده است. متأسفانه، محلول مایع تزريق استاندارد نشده است و اکثر متخصصان مزوتراپي فرمول خاص خود را دارند. این محلول معمولا به مقدار کمی تزریق می شود. به نظر می رسد این عمل برای کمک به تنظیم لنف و گردش خون، و همچنین تجزیه چربی های رسوب کرده از جمله سلولیت می باشد (دم کرده این میوه، یک چربی سوز قوی است).


اثرات مزوتراپی

معمولا مزوتراپی برای خلاص شدن از چربی های سلولیت و چربی های رسوب کرده زیر پوست استفاده می شود اما گاهی اوقات برای جوان سازی پوست در ناحیه دست، گردن و دیگر مناطق بدن نیز استفاده می شود. در بعضی موارد، مزوتراپی برای درمان ریزش مو و کاهش وزن استفاده می شود. ایده استفاده مزوتراپی برای کاهش وزن این است که محلول تزریقی چربی های رسوب کرده را حل می کند. با این وجود، هیچ تحقیق پزشکی قطعی در انسان در خصوص استفاده از مزوتراپی انجام نشده است.


ملاحظات لازم در مزوتراپی:

مزوتراپی اساسا یک درمان زیبایی غیرقابل کنترل است که پزشکان می توانند بدون هیچ گونه آموزش رسمی و در محیط آب و هوایی به جای کلینیک انجام دهند. کمبود استاندارد برای فرمول مزوتراپی که در زیر پوست تزریق می شود نیز خطرات جدی سلامتی را برای بیماران ایجاد می کند، زیرا پزشکان بی تجربه می توانند ترکیب خود را تولید کنند. ميزوتراپي می تواند عوارض خفيف تا شديد، از جمله بثورات، لکه ها، ناهنجاري هاي پوستي و حتي عفونت ها را ايجاد کند.


هشدار

احتمال دارد طیف گسترده ای از اثرات نامطلوب را از مزوتراپی تجربه کنید. علاوه بر خطرات عفونت ها، بثورات و جوش ها، همچنین تغییر رنگ پوست، زخم و تکه های زیر پوست نیز ممکن است ایجاد شود. ممکن است پس از مزوتراپی درد، آمبولیسم و رنگدانه دائمی یا زخم داشته باشید. در برخی موارد، مزوتراپی به طور بالقوه می تواند خطرناک باشد.


پیام پزشک:

مزوتراپی به تنهایی توانایی برای لاغری موضعی ندارد و بهتره به همراه سایر روش ها مانند کرایولیپولیز و کویتیشن و شاک ویو و ..... استفاده شود. برای سلولیت خارج از ران و قسمت های سفت پهلو مناسب است.


4- روش کرایولیپولیز در کلینیک لاغری

کرایولیپولیز چیست؟

در روش کرایولیپولیز سلول‌های چربی طوری سرد می‌شوند که بدن قادر می‌شود آن‌ها شکسته و دفع کند. در این روش رسوبات چربی‌های ناخواسته به شیوه‌ای کنترل شده و غیرتهاجمی شکسته می‌شوند تا بهبود کنترل شده فرم بدن امکان‌پذیر شود. قرارگیری در معرض دماهای پایین باعث می‌شود که بافت چربی زیر جلدی، بدون آسیب رسیدن به بافت‌های اطراف، نابود شود. کرایو لیپولیز یک جایگزین غیرجراحی برای عمل جراحی لیپوساکشن است.


روش عملکرد و انجام کرایولیپولیز

 • ۱- بعضی چربی‌ها با تمرین و رژیم غذایی از بین نمی‌روند.
 • ۲- با روش کرایو لیپولیز (یا کول‌اسکالپتینگ) سلو‌ل‌های چربی شناسایی شده و تا دماهایی که باعث مرگ آن‌ها می‌شود سرد می‌گردند.
 • ۳- از آنجا که لیپید موجود در سلول‌های چربی در دمایی بالاتر از آب موجود در انواع سلول‌های دیگر بلوری (منجمد) می‌شود، هیچ آسیبی به عصب‌ها یا بافت‌های دیگر وارد نمی‌شود.
 • ۴- بعد از درمان، سلول‌های چربی وارد یک زنجیره مرگ آپوپتیک شده و به تدریجی طی چند هفته یا چند ماه توسط سیستم ایمنی بدن دفع می‌شوند.
 • ۵- ضخامت لایه چربی به طور چشمگیری کم می‌شود.
 • ۶- کاهش ضخامت لایه چربی در ناحیه مورد هدف قرار گرفته باعث بهبود ظاهر پهلو‌ها می‌شود.

برای انجام درمان، یک کنداکتور مخصوص روی منطقه مورد نظر بدن قرار داده می‌شود و بافت زیر جلدی با استفاده از تکنولوژی مکش بالا آورده می‌شود، و پس از آن بافت چربی با تکنولوژی سرمادهی انتخاب شده سرد می‌شود. با استفاده از سرمادهی سریع بافت زیر جلدی تخریب می‌گردد. سلول‌های چربی موجود در بافت زیر جلدی حاوی مقادیر زیادی از اسیدهای چرب اشباع هستند و به همین دلیل سرما راحت‌تر بر روی آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

با استفاده از این تکنیک جدید می‌توان نقطه های چربی کوچک موجود در نواحی به خصوصی از شکم، پاها و پهلو‌ها را نیز مورد هدف قرار داد. پس از درمان، متابولیسم طبیعی بدن سلول‌های چربی تخریب شده را به تدریج از طریق کلیه‌ها و کبد دفع می‌کند. اولین نتایج درمان بعد از ۴ تا ۶ هفته قابل مشاهده خواهد بود. از آنجا که سلول‌های چربی به تدریج از بدن خارج می‌شوند، پوست بدن خود را با فرم جدید اندام‌هایی که لاغرتر شده‌اند تطبیق داده و شل نمی‌شود. مزیت بزرگ لاغری با کرایولیپولیز این است که سلول‌های چربی بدون هرگونه آسیبی به پوست یا سایر اندام‌ها یا بافت‌های اطراف حذف می‌شوند.


تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان

پس از انجام یک مشاوره پذیرش رایگان، ابتدا مشخص خواهیم کرد که این تکنیک برای مراجعه کننده مناسب هست یا نه، و پس از آن روش درمان توضیح داده شده و برنامه درمانی تهیه می‌شود.

تعداد جلسات درمانی به حجم منطقه مورد نظر بستگی دارد. به طور متوسط، برای گرفتن بهترین نتیجه به ۳ تا ۵ جلسه درمان نیاز خواهید داشت. تنها پس از یک جلسه درمان حدود ۲۰% از سلول‌های چربی حذف می‌شوند. هر جلسه درمان با ۶ هفته فاصله از جلسه قبلی انجام می‌شود.


افراد مناسب برای استفاده از این روش

کرایولیپولیز با هدف کمک به کاهش وزن انجام نمی‌شود، بلکه هدف آن بهبود فرم بدن و حذف رسوبات چربی موضعی است. بنابراین، این روش برای درمان اضافه وزن مناسب نیست. کرایولیپولیزر دقیقاً برای کسانی مفید است که با وجود انجام تمرینات شدید جسمانی نمی‌توانند از دست چربی‌هایی مانند چربی‌های پهلو خلاص شوند. اگر با وجود گرفتن رژیم و انجام تمرینات ورزشی، در چنین قسمت‌هایی از بدنتان تغییری صورت نمی‌گیرد، کرایولیپولیز می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در طول یک دوره می‌توان ۳ تا ۵ سانتی‌متر از چربی‌ها را به طور دائم حذف کرد. بنابراین، برای کسانی که با وجود داشتن یک سبک زندگی سالم، نقاطی از چربی دارند که می‌خواهند از دستشان خلاص شوند، این روش یک گزینه درمانی سریع، بدون درد و نسبتاً ساده خواهد بود. البته افرادی که از طریق رژیم گرفتن در حال کاهش وزن هستند نیز می‌توانند از کرایولیپولیز برای شکستن راحت‌تر چربی‌های اضافی استفاده کنند. به زبان ساده‌تر می‌توان گفت که برای کم کردن وزن به انجام تمرینات ورزشی و یک رژیم غذایی سالم نیاز دارید، چرا که کرایولیپولیز به کوچک کردن نواحی به اصطلاح مشکل‌دار بدنتان کمک می‌کند.


مزایا

 • در یک زمان می‌توان چند ناحیه از بدن را درمان کرد
 • می‌توانید دقیقاً همان ناحیه مورد نظرتان را لاغر کنید
 • یک دوره درمان شامل ۳ تا ۵ جلسه است
 • مؤثر بودن آن ثابت شده است
 • کیفیت پوست را بهبود می‌دهد
 • ۴ تا ۶ هفته پس از اولین جلسه درمان نتایج قابل توجهی به دست می‌آید
 • درمان به این روش کاملاً بدون درد است
 • بعد از درمان به مرخصی از کار یا استراحت نیاز نیست
 • این درمان از خارج از بدن انجام شده و غیرتهاجمی است
 • می‌توانید با نتایجی سریع به روشی سالم لاغر شوید
 • سلول‌های چربی به روشی طبیعی توسط بدن دفع می‌شوند
 • درمان به این روش ایمن و بدون احتمال هرگونه عوارض کرایولیپولیز ناخوشایند است
 • نتیجه کار اندامی جذاب و خوش فرم است
 • جایگزینی برای لیپوساکشن است
 • می‌توان پس از درمان با لیپوساکشن نیز از آن استفاده کرد

عوارض

عوارض احتمالی این روش ناچیز و بی‌خطر هستند. ممکن است بعد از درمان قرمزی موضعی، کبودی و کمی بی‌حسی گذرا در پوست وجود داشته باشد. با گذشت زمان این عوارض به طور طبیعی از بین می‌روند.5-روش اندرمولوژی یا LPG در کلینیک لاغری

- اندرمولوژی آخرین درمان پزشکی با تکنولوژی بالا برای سلولیت و شکل دادن بدن است که یکپارچگی پوست را مختل نمی کند. Endermologie در اواخر دهه 1970 در فرانسه پدیدار شد و به سرعت در خارج از کشور بررسی شد و در حال حاضر در مراکز زیبایی ایالات متحده استفاده می شود. دستگاه CELLU M6 Keymodule بافت همبند پوست را بازسازی می کند، گردش خون و لنفاوی را تحریک می کند و حذف سموم را راحت می کند. با فعال کردن فرایند طبیعی بدن برای سوختن چربی اضافی، حجم اندومولوژیک سفت تر می شود و این وضعیت منجر به پوستی صاف و لاغری می شود.

- یکی دیگر از مزایای اندرمولوژی این است که با اثر آرامش بخشی استرس را کاهش میدهد. علاوه بر این، ممکن است با مسائل مربوط به پیر شدن هم مبارزه کند.

- با افزایش سن، فرایندهای متابولیک بدتر می شود و پوست الاستیسیته خود را از دست می دهد. درمان اندرمولوژی بافت های همبند را بازسازی می کند و به کاهش چین و چروک و محل کیسه های چربی با افزایش گردش خون کمک می کند. بنابراین، این عمل با عواقب ناگوار پیری مبارزه می کند.

درمان LPG به زنان آنچه را همیشه می خواهند می دهد: یک روش غیر تهاجمی برای جوان تر و زیباترین شدن بدن.


چگونه ال پی جی (LPG) بر بدن تاثیر می گذارد؟

این درمان سلولیت تقریبا 35 دقیقه طول می کشد و دو بار در هفته در 14 تا 20 جلسه انجام می شود.

پیام پزشک:

ال پی چی بیشتر برای افرادی مفید هست که میخواهند به بدن خود فرم بدهند، با این دستگاه نباید توقع کاهش وزن و یا کاهش سایز خارق العاده ای را داشته باشید. در این روش شما لباس مخصوص می پوشید و به صورت مکانیکی و با مانور های مختلف قسمت های مختلف بدن شکل دهی پیدا میکند. برای فرم دهی باسن دستگاه مناسبی است.6- روش شاک ویو در کلینیک لاغری

روش شاک ویو در کلینیک لاغری

روش شاک ویو در کلینیک لاغری


شاک ویو چیست؟

شـاک ویـوهـا امواج صوتی با انرژی بالا هستند که خارج از بدن تولید شده و جهت درمان در نقطه یا ناحیه خاصی از بدن به کار می روند . این امواج با فشارهای مثبت بالا تا 100 مگاپاسکال ( تا صد برابر فشار اتمسفر ) و منفی در محدوده 5 تا 10 مگاپاسکال مشخص می شوند . این امواج پس از تولید داخل بدن از محیط مایع و بافت نرم عبور می کنند و اثر آنها در مرز مشترک دو بافت با امپدانس متفاوت مانند محل اتصال استخوان و بافت نرم ظاهر می شود . شـاک ویـوهـا در برخورد با مرز مشترک دو بافت با امپدانس های مختلف صوتی به دو شکل انعکاس و انکسار از مسیر خود منحرف می شوند . این دو پدیده منجر به آزاد شدن انرژی جنبشی در محل اتصال بافتها و تغییرات بافتی می گردد . بعنوان مثال سنگهای کلیوی توسط میزان خاصی از انرژی خورد می شوند ، در حالیکه همین مقدار انرژی در استخوان شکستگی ایجاد نمی کند . میزان انرژی آزاد شده در سطح مشترک بافت های مختلف در برنامه ریزی از استفاده از شـاک ویـوهـا بسیار قابل اهمیت است


مـوارد درمـان

 • سلـولیـت و لاغری
 • افتـادگـی پـوسـت
 • جـوانسـازی پـوسـت
 • اسکـارهـا
 • اصـلاح دفـورمیتـی هـای پـوستـی
 • استـریـا و استـرچ مـارک
 • بهبـود نـاهمـواری هـای پـس از لیپـوسـاکشـن
 • لیپـوادم

روش انجـام درمـان

قبل از شروع درمان جهت جلوگیری از اتلاف انرژی از ژل اولتراسوند استفاده می شود . معمولا منطقه درمان بصورت افقی و عمودی درمان شده و بطور متوسط 3200 تا 4000 پالس در هر جلسه استفاده می شود
بلافاصله پس از اولین جلسه درمانی 75 درصد افزایش در الاستیسیته پوست گزارش شده که این میزان پس از سه ماه به 95 درصد و پس از شش ماه به 100 درصد می رسد
معمولا درمان بصورت دو بار در هفته به مدت 3 تا 6 هفته بسته به وضعیت بیمار انجام می شود . پس از اتمام دوره درمان ، درمان نگهدارنده هر 6 تا 8 ماه یکبار توصیه می شود . ممکن است 20 درصد بیماران به جلسات بیشتر نیاز داشته باشند
طول درمان در هر جلسه 15 تا 30 دقیقه است

عـوامـل مـوثـر بـر مـانـدگـاری درمـان

 • وزن بـدن
 • وضعیـت گـردش خـون
 • میـزان فعـالیـت روزانـه
با این حال بدون توجه به عوامل فوق ، اثرات درمانی 6 تا 12 ماه باقی می مانند . اما معمولا یک تا دو جلسه نگهدارنده 6 تا 8 ماه پس از اتمام درمان جهت ماندگاری درمان انجام می شود

عـوارض درمـان

عوارض بسیار جزیی و کم اهمیت هستند ، مانند درد خفیف حین درمان و قرمزی مختصر پوست که پس از پایان درمان برطرف می شوند


مـوارد منـع درمـان

 • بارداری و شیردهی
 • بیماریهای پوستی فعال
 • افراد مبتلا به نقص سیستم ایمنی
 • بدخیمی ها و بیماران تحت شیمی درمانی
 • مصرف داروهای ضد انعقاد
 • اختلالات متابولیک مثل دیابت و هیپرکلسترولمی
 • سابقه فلبیت ، وریدهای واریسی و ترومبوز ورید عمقی
 • بیماران دارای پیس میکر قلبی
 • افراد مبتلا به سل
 • افراد مبتلا به بیماریهای سیستم عصبی مثل ام اس ، پارکینسون ، صرع و اختلالات حسی


7- روش EMS در کلینیک لاغری

کلینیک روش EMS در کلینیک لاغری

روش EMS در کلینیک لاغری


عملکرد ورزش الکتریکی EMS

در واقع کار EMS به وسیله فرکانس‌های پایین در حدود ۱۵۰ ضربه در ثانیه و نیروی خفیف جریان برق کمتر از ۱۰۰ مگاآمپر که برای انسان و قلب بی‌خطر هستند، انجام می‌گیرد و به طور هم‌زمان تمرین موثری بر ساختار عضلانی بدن انجام می‌گیرد. هر ضربه با یک تکان ناگهانی همراه است. بعد از تعداد معینی ضربه متوالی که در مدت کوتاه و با شدت مشخصی انجام می‌گیرد، تمامی عضله‌ها دچار انقباض می‌شوند، دقیقا به مانند تمرینات سنتی ورزشی. اغلب در پایان کار، تحت فرمان مغز، عضلات حرکات خود را با ضربه‌های الکتریکی هماهنگ می‌کنند. حین تمرینات ورزش الکتریکی EMS این فرمان‌ها از الکترودها به بیرون صادر می‌شوند. برای عضلات شما فرقی نمی‌کند که این فرمان از کجا آمده باشد، در هرصورت واکنش آنها یکی ست: منقبض شدن. در حین تمرینات مدرن ورزش الکتریکی به سادگی منتظر نمی‌مانیم تا اتفاقی بیفتد، بلکه به صورت ایستا یا پویا ورزش می‌کنیم؛ یعنی عضلات با آگاهی منقبض شده و حرکات هدف دار انجام می‌گیرند. برخلاف تمرینات سنتی، این تفاوت به هیچ وجه منجر به بالا رفتن وزن نمی‌شود، بلکه منجر به ساخت حجم عضلانی می‌شود.نحوه انجام ورزش الکتریکی EMS

روش تحریک عضله که با تمرینات پرتحرک ترکیب شده است به رشد و برجسته شدن عضلات کمک می‌کند نباید با درمان‌هایی که در سالن‌های زیبایی در حالت دراز کشیده انجام می‌شود، اشتباه گرفته شود. همراه با تحریک الکتریکی عضلات، ما تمرینات ساده کششی و ژیمناستیک را نیز انجام می‌دهیم چرا که چربی‌سوزی و عضله‌سازی همزمان ده‌ها برابر موثرتر از حالتی است که این تمرینات به صورت جداگانه انجام شوند. ماهیت و کلید موثر بودن تمرینات ورزش الکتریکی EMS در تحریک هم‌زمان کل بدن قرار دارد. هنگامی که تمام عضلات هم‌زمان در حال کار هستند، زمان متوسط تمرین به یک ششم کاهش می‌یابد. در طول مدت زمانی که در باشگاه‌های ورزشی می‌گذرانیم تمرین‌های جداگانه‌ای را برای تحرک گروه‌های مختلف عضلات انجام می‌دهیم که به معنای ۱۵-۲۰ دقیقه زمان تمرین برای هر قسمت بدن و ۳-۴ ست از هر تمرین است که باعث ۳۰-۴۰ انقباض عضلانی می‌شود. در حالی‌که، با تجهیزات EMS تمامی عضلات بدن به صورت هم‌زمان تمرین داده می‌شوند و به لطف پالس‌های الکتریکی، در هر ثانیه ۳۰-۴۰ انقباض میکرونی در تمامی عضلات اتفاق می‌افتد. علاوه بر این، حرکات ورزشی ساده‌ای که در حین تمرین انجام می‌شوند، عضلاتی که در حالت کشش قرار دارند را تحریک می‌کنند، که به معنای تقریبا ۳۶٫۰۰۰ انقباض ماهیچه در تمام بدن است، که تمام اینها تنها در ۲۰ دقیقه تمرین اتفاق می‌افتد. یک جلیقه و یک شورت که از الیاف مستحکم و سبک ساخته شده‌اند اجزا اصلی دستگاه ورزش الکتریکی EMS می‌باشند. این لباس‌ها که از پارچه‌های ضدباکتری، با قابلیت تمیز شدن آسان (قابل شستشو) که قابلیت عبور جریان هوا را دارند ساخته شده‌اند، الکترودها را نگهداشته و در محل مورد نظر قرار می‌دهند.

مزایای ورزش الکتریکی EMS

 • افزایش گردش خون
 • تمرینات EMS باعث تحریک رشد مویرگ‌ها و افزایش خون‌رسانی به بافت‌ها می‌شود.
 • کاهش حجم چربی
 • چربی سوزی ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ کالری تنها در ۲۰ دقیقه. با ورزش الکتریکی EMS میزان چربی‌سوزی ۱۰ برابر بیشتر از سایر ورزش‌ها است.
 • تقویت بافت های عضلانی
 • ورزش الکتریکی با ۳۶۰۰۰ بار انقباض عضلانی در ۲۰ دقیقه با تحریک بیش از ۳۰۰ ماهیچه به صورت همزمان باعث تقویت ماهیچه‌ها و توده‌های عضلانی می‌شود.
 • درمان دردهای موضعی
 • تمرینات ورزش الکتریکی EMS در درمان دردهای کمر، پشت و دردهای موضعی ناشی از آسیب‌های ورزشی یا وضعیت نامناسب بدن بسیار موثر می‌باشد.
 • افزایش متابولیسم بدن
 • باعث افزایش توان هوازی، اکسیژن‌رسانی و در نتیجه افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود.
 • موثر در شادابی و زیبایی پوست
 • تمرینات EMS باعـث افزایش خون‌رسانی به سلول‌های پوستی و ترمیم و شادابی سلول‌های پوست و درمان سلولیت می‌شود.
 • افزایش انرژی و قدرت
 • با تحریک ماهیچه‌ای باعث افزایش قدرت و انرژی و در نتیجه افزایش کیفیت زندگی می‌شود.
 • جلوگیری از آسیب دیدگی
 • این تمریـنات باعث افزایش قدرت ماهیچه‌ای و در نتیجه جلوگیری از آسیب‌های ناشی از افزایش وزن یا آسیب عضلات همسترینگ می‌گردد.
 • کاهش BMI
 • مطالعات نشان می‌دهد که این تمرینات باعـث از بین بردن چربی‌های موضعی و اصلاح نسبت قد به وزن در فرد می‌شود.

عوارض ورزش الکتریکی EMS

استفاده از این متد هیچ عوارضی را در پی ندارد البته چنانچه یک ورزشکار حرفه‌ای تحت نظر فرد متخصص و در کلینیک انجام دهد می‌توان نتایج خوبی را انتظار داشت. اگرچه استفاده از این دستگاه بر روی افراد معمولی و ورزشکاران آماتور توصیه نمی‌گردد و نیز نمی‌توان بدون رژیم لاغری یا غذایی صحیح انتظار معجزه داشت. حضور متخصص در حین استفاده از این دستگاه الزامی است و فرد باید در کلینیک تخصصی از این دستگاه استفاده نماید .