دستگاه لیزر الکس برای لیزر موهای زائد
می 5, 2021
کرایولیپولیز چیست؟
کرایولیپولیز چیست؟ عوارض لاغری با کرایولیپولیز چیست؟
دسامبر 2, 2021
دستگاه لیزر الکس برای لیزر موهای زائد
می 5, 2021
کرایولیپولیز چیست؟
کرایولیپولیز چیست؟ عوارض لاغری با کرایولیپولیز چیست؟
دسامبر 2, 2021

یکی از مهمترین معیارهای زیبایی صورت، چانه می‌یاشد. فرم چانه تاثیر بسزایی در زیبایی چهره افراد خواهد داشت. تزریق ژل چانه می‌تواند با حجم دهی این ناحیه سبب فرم‌دهی آن شده و بر زیبایی صورت بیفزاید. ما در کلینیک دکتر امامی به برخی از عوامل مهم در این زمینه و بایدها و نبایدهای آن پرداخته ایم تا مراجعه کنندگان محترم با آسودگی کامل بتوانند تصمیم گیری نمایند.

تزریق ژل چانه

تزریق ژل چانه به دلیل اینکه یک روش غیرتهاجمی(بدون نیاز به عمل جراحی) محسوب می‌شود، بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. این روش با تزریق ژل مخصوص به نواحی موردنظر در چانه می‌تواند باعث زیباتر شدن این ناحیه شود. علاوه بر این، تزریق ژل چانه نیاز به هیچگونه عمل بیهوشی ندارد و این یکی دیگر از مزیت های این روش می‌باشد.

ماده ای که عموما تحت عموان ژل استفاده می‌شود، ژل هیالورونیک اسید(Hyaluronic acid) می‌باشد. از آنجا که این ماده در بدن وجود دارد، بنابراین ضرری برای بدن انسان نخواهد داشت. هیالورونیک اسید با جذب آب و همچنین ترشح ماده‌ای به نام کلاژن می‌شود که به جوانسازی پوست کمک می کند. با اینحال دقت نمایید که این ماده دائمی نبوده و نیاز به تزریق مجدد دارد.

دقت داشته باشید که یکی از مهمترین عوامل برای بهره وری مناسب از روش تزریق ژل چانه، مشاوره با پزشک متخصص میباشد. پزشک با بررسی شرابط شما توصیه های لازم را به شما خواهد گفت. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با کلینیک دکتر امامی تماس حاصل فرمایید.

تزریق آنزیم کوچک کننده بینی

تزریق ژل زاویه فک

شماره های تماس:

۰۲۱-۲۲۹۱۵۲۲۶

۰۲۱-۲۶۴۱۲۵۱۳

عوارض تزریق ژل چانه

از آنجا که روش تزریق ژل چانه به جراحی نیاز ندارد، عوارض جانبی شایعی برای این روش گزارش نشده است. با این حال در برخی موارد نادر برخی از عوارض ها گزارش شده است که شامل موارد زیر است:

  • قرمز شدگی ناحیه تزریق
  • متورم شدن ناحیه تزریق
  • ایجاد کبودی
  • ایجاد توده‌های زیر پوستی

دقت داشته باشید که موارد بالا دائمی نبوده و با گذشت حداکثر یک روز برطرف خواهند شد. از مهمترین علل بروز این عوارض استفاده از مواد نامرغوب و همچنین عدم داشتن تخصص کافی پزشک می‌باشد. بنابراین در انتخاب این موارد نهایت دقت را داشته باشید.

کلینیک دکتر امامی با داشتن متخصصین با تجربه در این زمینه و استفاده از مرغوب‌ترین مواد جهت تزریق در خدمت شما عزیزان است.

 

تزریق ژل چانه

مراقبت‌های پس از تزریق ژل چانه

از مهمترین عوامل کاهش عوارض جانبی این روش، مراقبت‌های پس از تزریق است. با رعایت این نکات میتوان عوارض جانبی این روش را به حداقل رساند. برخی از این موارد عبارتند از:

تا یک روز از مواد آرایشی استفاده نکنید

از آنجا که نواحی تزریق شده برای بهبود نیاز به زمان کافی دارند، سعی کنید تا یک روز پس از تزریق از آرایش کردن بپرهیزید. این کار باعث بهبود سریع‌تر این نواحی خواهد شد.

شستشوی مرتب دست‌ها

از آنجا که افراد معمولا عادت دارند دست خود را به صورت خود بزنند، بهتر است دست ها به صورت مرتب با مواد ضدعفونی کننده شسته شوند. زیرا در غیر اینصورت میکروب ها و باکتری ها در نواحی تزریق شده نفوذ خواهند کرد.

فعالیت های ورزشی را کنسل کنید

به مدت دو تا سه روز سعی کنید از رفتن به باشگاه و فعالیت های بدنی سنگین پرهیز کنید. چرا که انجام فعالیت بدنی باعث تعرق بدن شده و روند بهبودی را کند میکند.

از کرم‌های مخصوص رفع کبودی استفاده کنید

برای جلوگیری از کبودی طولانی مدت ناحیه تزریق ژل چانه، می‌توانید از کرم های رفع کبودی استفاده نمایید. از متخصص پوست خود بخواهید تا کرم مناسب را برای شما تجویز نماید.

از مصرف برخی داروها پرهیز کنید

داروهایی که باعث رقیق شدن خون می‌شوند را برای مدتی قبل از مراجعه به کلینیک کنار بگذارید. قرص هایی مانند آسپرین و ایبوپروفن باعث رقیق شدن خون می‌شوند و در هنگام تزریقات ممکن است باعث خون‌ریزی شوند.

مصرف الکل را کنار بگذارید

مصرف الکل باعث کاهش آب بدن و افزایش گردش خون می‌شود که این عوامل سبب کبودی این نواحی می‌شوند. بنابراین سعی کنید تا حد امکان از مصرف مشروبات الکلی پرهیز نمایید.

هزینه تزریق ژل چانه

برای آگاهی از هزینه تزریق ژل سعی کنید حتما با پزشک مشورت نمایید. هزینه این عمل بسته به میزان دُز تزریق شده و نوع ماده می‌تواند کاملا متفاوت باشد. شما با تماس گرفتن با کلینک دکتر امامی می‌توانید علاوه بر دریافت مشاوره رایگان از میزان هزینه دریافتی برای تزریق ژل چانه نیز آگاهی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی