دستگاه لیزر الکس کندلا؛ عوارض، موارد استفاده و مزایا

کرایولیپولیز چیست؟
کرایولیپولیز چیست؟ عوارض لاغری با کرایولیپولیز چیست؟
دسامبر 2, 2021
عوارض تزریق ژل
عوارض تزریق ژل چیست؟ همه آنچه که باید از عوارض تزریق ژل بدانید
ژانویه 19, 2022
کرایولیپولیز چیست؟
کرایولیپولیز چیست؟ عوارض لاغری با کرایولیپولیز چیست؟
دسامبر 2, 2021
عوارض تزریق ژل
عوارض تزریق ژل چیست؟ همه آنچه که باید از عوارض تزریق ژل بدانید
ژانویه 19, 2022

امروزه با پیشرفت روز به روز تکنولوژی بازار دستگاه‌های لیزر موهای زائد نیز بسیار رقابتی و همچنین پر رونق شده است. انواع دستگاه ها با کاربردهای مختلف برای هر نوع پوستی روانه بازار شده است. در این میان دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا که به لیزر الکس کندلا نیز معروف است از معروفترین های بازار است. الکس کندلا را میتوان از پیشرفته ترین و بروز ترین مدل های لیزر الکس دانست.

درباره کمپانی کندلا

کمپانی کندلا (Candela) از سال 1970 میلادی یکی از شرکت های پیشرو با برندی معتبر در تولید دستگاه های لیزر زیبایی و درمانی در آمریکا بوده است که با بهره گیری از خلاقیت و تخصص مهندسان مجرب و درنظر گرفتن اصلی ترین نیازهای مشتری توانسته جایگاه خود را در بازار تثبیت کرده و اعتبار بالایی کسب کند.

اصلی ترین شعار کمپانی کندلا، تولید دستگاه های ایمن، موثر، پیشرفته، مقرون به صرفه و پرکاربرد است که نیازهای خریداران و بیماران را از هر لحاظ مرتفع کند. شرکت کندلا با بیش از 20 سال سابقه، نمایندگان انحصاری و دفاتر فروش متعددی در سراسر جهان دارد.

درباره لیزر الکس کندلا بیشتر بدانید

 

لیزر الکس کندلا با نام تجاری GentleLase Pro جزو بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد تولید شده توسط شرکت کندلا است که با تاباندن نور لیزر با طول موج 755 نانومتر از طریق کریستال الکسانداریت که طبق آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی شده تقریبا برای عموم بیماران که دارای پوست روشن تا سبزه (نوع پوست I تا III) هستند؛ قابل استفاده می باشد.

دستگاه لیزر کندلا با مدل جنتل لیز پرو یا دستگاه کندلا الکس از میله های کریستالی الکساندرایت با قطر 0.3 تا 0.7 و طول 7.6 تا 10 سانتی متر به عنوان منبع لیزر یا واسط استفاده می کند. این سیستم لیزری معمولا کاربرد درمانی دارد.

لیزر الکس طول موج خاصی از نور را توسط فلش لامپ های پالسی، لامپ های قوس پیوسته یا دیودهای لیزری در طیف فروسرخ (755 نانومتر) ساتع می کند که به آن لیزر نور قرمز نیز می گویند. لیزر الکساندرایت در حالت Q-switched نیز قابل استفاده اند.

نوری که از دستگاه لیزر کندلا الکس ساتع می شود با نور خورشید یا نور لامپ متفاوت است. نور خورشید و نور لامپ از ترکیب تشعشعاتی با طول موج های مختلف بوجود می آیند درصورتیکه نور لیزر فقط از یک طول موج تشکیل شده است.

هر طول موج اثرات متفاوتی روی سطوح مختلف دارد و با توجه به همین خصوصیات لیزرها برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

در برخی دستگاهها تنها دو طول موج را می توان تنظیم کرد درصورتیکه در برخی دیگر طیفی از طول موجها بین 710 تا 820 نانومتر قابل تنظیم کردن است.

لیزر الکس کندلا ۱

لیزر کندلا الکساندرایت طول موج کوتاهتری دارد و می تواند موهای زائد را حذف کند. لیزر الکس انرژی در طیف الکترومغناطیسی قرمز تا فروسرخ تولید می کند که میزان تشعتشع آن با افزایش دما افزایش می یابد.

دقت لیزر Candela Alexandriteیا GentleLase pro به میزانی است که می تواند روی یک سطح مشخص بدون تاثیر گذاشتن روی سطوح دیگر تمرکز کند. این دستگاه برای حذف موهای زائد سطوح وسیع بدن و برای هر نوع پوستی از سفید گرفته تا سبزه کاربرد دارد.

لیزر Candela Alex یکی از جدیدترین دستگاههای حذف موهای زائد در بازار است که تکنولوژی بسیار پیشرفته ای دارد و از انواع دیگر لیزر سریعتر است. این لیزر روی افرادی که دارای پوست روشن و موی تیره هستند بهترین نتیجه را دارد.

افرادی که موی خاکستری یا روشن دارند کاندید مناسبی برای این روش نیستند چون حذف موز زائد آنها بسیار مشکل است.

مزایای استفاده از لیزر الکس کندلا

لیزر الکس کندلا دارای خصوصیات ویژه ای است که آن را به نسبت دیگر لیزر موهای زائد متمایز می‌کند. برخی از این خصوصیات را میتوان فقط و فقط در لیزر الکس کندلا مشاهده کرد. این ویژگی ها عبارتند از:

 • راحتی و احساس امنیت بیمار حین انجام لیزر با الکس کندلا
 • بازدهی بالا
 • تکنولوژی خنک کننده پیشرفته
 • دارای تاییده FDA
 • ضریب خطای پایین
 • سرعت در رسیدن به نتیجه مطلوب
 • قابلیت استفاده برای پوست های روشن و تیره
 • نحوه عملکرد ساده و مطلوب دستگاههای لیزر موی کندلا الکس
 • تنوع در کاربرد و استفاده از لیزر الکس کندلا

با در نظر داشتن این موارد، میتوان ادعا کرد که بیشتر مراجعه کنندگان اذعان دارند که با انتخاب دستگاه لیزر موی کندلا برای حذف موهای زائد خود بهترین نتیجه را از لحاظ سرعت، کیفیت و دقت گرفته اند.

لیزر الکس کندلا

برای لیزر موهای زائد با الکس کندلا چند جلسه مورد نیاز است؟

تعداد جلسات لیزر با الکس کندلا به عوامل متعددی بستگی دارد که معمولا در اولین مراجعه‌ به مراکز لیزر، توسط متخصص پوست تعیین خواهد شد. یکی از فاکتورهای مهم در تعیین جلسات لیزر، ناحیه‌ای است که میخواهید لیزر شود. موهای قسمت‌های مختلف به جلسات متفاوتی نیاز دارند. البته عواملی از قبیل رنگ پوست، رنگ مو و ضخامت آن است که در از بین رفتن موها مؤثر است.

در جدول زیر به زمان لازم در هر جلسه برای لیزر موهای زائد قسمت های مختلف بدن اشاره شده است:

۱صورت۳۰ دقیقه
۲گردن و کمر۳۰ دقیقه
۳زیر بغل۲۰ دقیقه
۴کل بدن۶۰ دقیقه
۵پاها۴۰ دقیقه
۶بازوها۳۰ دقیقه
۷بیکینی۲۵ دقیقه

لیزر الکس کندلا برای چه پوست هایی مناسب است؟

معمولا از لیزر الکس کندلا برای پوست های روشن استفاده می‌شود. این دستگاه برای پوست‌های خیلی تیره مناسب نیست چرا که ممکن است با آسیب به رنگدانه‌های پوست، قسمتی از غشای خارجی پوست را روشن کند.

موارد کاربرد دستگاه لیزر الکس کندلا

اولین و مهمترین کاربرد لیزر الکس کندلا، حذف موهای زائد بدن است. علاوه بر حذف موهای زائد، لیزر کندلا الکس در موارد زیر نیز کاربرد دارد:

 1. برداشتن انواع خال
 2. درمان بیماری هایی مانند واریس
 3. از بین بردن جای بخیه عمل سزارین
 4. حذف تتو

لیزر کندلا الکس توسط ملانین در پوست و فولیکول های مو جذب می‌شود. این لیزر نفوذ بیشتر و جذب ملانین کمتری دارد. به همین علت می توان آن را روی نواحی وسیعی از پوست با بازدهی بسیار بالا به کار برد. این دستگاه حتی برای برداشتن خالها، میک آپ های دائمی و تتوها نیز کارایی قابل قبولی دارد.

لیزرهای مدرن مانند لیزر Candela Alex همچنین توانایی برداشتن اکثر تتوهای جوهری را با ریسک بسیار کم دارند. دستگاه لیزر کندلا الکساندرایت GentleLase Pro نیز می تواند به طور قابل توجهی، تتو را کمرنگ کند.

کاربرد آن مخصوصا برای برداشت تتوهای سبز و سیاه بسیار مناسب است. جوهر تتو با استفاده از یک طول موج خاص که از پوست عبور می کند و فقط توسط جوهر جذب می شود، انجام می گیرد.

جذب مکرر انرژی نور موجب از بین رفتن تتو می شود درنتیجه می توان آن را توسط سیستم های فیلترینگ طبیعی بدن برداشت. با ترکیب درست طول موج نور و تکرار پالس های آن، جوهر با وارد کردن کمترین صدمه به پوست برداشته می شود.

البته از لیزر کندلا الکس به جز کارهای درمانی در صنایعی نظیر حکاکی، علامت گذاری، پوشش فلزات و سرامیک ها نیز استفاده می شود.

از برخی انواع دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا دیودی در سیتومتری جریان خون، میکروسکوپ کانفوکال، شکستن سنگ های کلیه و تشخیص فلورسنس استفاده می شود. این لیزر نیاز به مراقبت چندانی ندارد و درصورتیکه توسط متخصص آموزش دیده به کار برده شود؛ هیچ آسیبی به بیمار نمی رساند.

به همین علت تقریبا در تمام سالن های آرایشی از Candela Alex استفاده می شود و هنوز هیچ دستگاه دیگری نتوانسته با هدف حذف موهای زائد به این اندازه مورد تایید FDA باشد.

عوارض دستگاه لیزر الکس کندلا

دستگاه لیزر الکس کندلا هم مانند هر دستگاه دیگری، ممکن است دارای عوارض جانبی باشد. اما این اثرات جانبی در مقایسه با دستگاه‌های لیزر موجود در بازار به مراتب کمتر است.
در هر جلسه‌ی درمان لیزر با هر دستگاهی که تحت درمان هستید، درد مسئله‌ای عادی است. اما در این مقوله هم تکنولوژی لیزر الکساندرایت درد را به حداقل رسانده است؛ هم‌چنین اگر دستگاه الکس را برای رفع موهای زائد خود انتخاب کرده‌اید، می‌توانید با خیال آسوده با استفاده از ژل‌های خنک‌کننده و پمادهای بی‌حسی بدون عوارض جانبی از درد و تاول‌های احتمالی پس از انجام لیزر به طور کامل پیشگیری کنید.

 

2 Comments

 1. رها گفت:

  سلام وقت بخیر آیا اشعه لیزر برای اپراطور ضرر داره؟ چون هم خودم و همکارام با وجود زدن عینک لازم همش دچار حالت تهوع و سردرد میشیم و چشمامون ضعیف شده

  • مدیریت گفت:

   سلام دوست عزیز
   اشعه لیزر طبق تحقیقات انجام شده برای مراجعه کنندگانی که قصد لیزر دارند ضرری ندارد. اما تحقیقات کمی برای اپراتور ها که همیشه در معرض این اشعه هستند انجام شده است به همین دلیل ممکن است تاثیراتی داشته باشد. رعایت اصول ایمنی و استفاده از عینک استاندارد فراموش نشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی