۱۲ چیزی که باید در مورد لیزر موهای زاید بدانید(قسمت اول)

لیزر موهای زائد
چه کارهایی باید برای لیزر موهای زائد انجام دهیم؟
آگوست 14, 2018
لیزر موهای زائد
۱۲ چیزی که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید(قسمت دوم)
آگوست 27, 2018
لیزر موهای زائد
چه کارهایی باید برای لیزر موهای زائد انجام دهیم؟
آگوست 14, 2018
لیزر موهای زائد
۱۲ چیزی که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید(قسمت دوم)
آگوست 27, 2018
نمایش همه
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

اگر شما از آن‌دسته افرادی هستید که می‌خواهید لیزر موهای زاید انجام دهید، قبل از آن باید در این زمینه مطالعه کنید. داشتن پوستی صاف و بدون مو ممکن است اغواکننده و قابل تحسین باشد اما دانستن حقایق در مورد آن نیز بسیارمهم است و ابتدا باید مطمئن شوید که این عمل برای شما مناسب است.

۱. این عمل دردناک بنظر می‌رسد اما خیلی بد نیست

دکتر دارون سوکران مدیر گروه کلینیک پوست در این مورد توضیح می‌دهد که: لیزر موهای زاید با ارسال نور یک لیزر از طریق رنگدانه ها به مو کار می‌کند. این نور به گرما تبدیل می‌شود و بر روی فولیکول‌ها وپیاز مو تأثیر می‌گذارد. وی همچنین بیان می‌دارد که: من آن را یک درد سریع و تیز یافتم که در نواحی نازکتر پوست مثل بینی، چانه و نزدیک گیجگاه یا شقیقه درد بیشتری احساس می‌شد. خوشبختانه لیزرهایی که استفاده می‌شوند دارای خنک کننده هستند که واقعاً می‌توانند به تسکین درد کمک کنند. وی افزود: من دریافتم با افزایش دمای بدن نیز درد افزایش می‌یابد.

۲. شکیبا باشید

دو تا سه هفته پس از اولین عمل برای دیدن تفاوت‌ها و ۸ الی ۱۲ هفته برای دیدن نتیجهٔ کامل نیاز به زمان است. شما باید در قرارهای ملاقات خود برای عمل بسیار منظم باشید، زیرا فولیکول‌های موی شما همه در مراحل مختلف رشد خود هستند.

۳. قبل از لیزر موهای زاید از یک اصلاح‌کننده مو استفاده کنید

لیزر می‌تواند با موهای روی سطح پوست واکنش دهد و باعث سوزش نسبتاً شدید می‌شود که می‌توان آن را از بوی موی سوخته تشخیص داد؛ بنابراین سعی کنید قبل از عمل تاجایی که ممکن است موهای خود را اصلاح نمایید.

۴. این عمل واقعاً سریع است

برای مثال اگر برای کل صورت خود وقت بگیرید این عمل می‌تواند حداکثر ۲۰ دقیقه از وقت شما را بگیرد.

۵. پس از آن نمی‌توانید به باشگاه بروید

گرمای لیزر به مدت ۲۴ ساعت در پوست شما باقی می‌ماند، بنابراین نه باشگاه، نه سونا و نه دوش آب گرم! اگر شما ریسک کنید، با انجام این کارها در واقع محیط مناسبی برای رشد باکتری فراهم کرده‌اید که به خودی خود باعث ایجاد لک روی پوست می‌شود.

لیزر موهای زاید

لیزر موهای زاید

۶. نور خورشید را جدی بگیرید

متخصص پوست به شما توصیه می‌کند که چه چیزی برای شما بهتر است اما بهتر است قبل و بعد از عمل، از آفتاب‌گرفتن و هرگونه قرارگرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری کنید. همچنین اگر بدن خود را برنزه کرده‌اید باید صبر کنید تا اثراتش از بین برود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی