قالب وردپرس
روش های جوان سازی پوست
روش های جوان سازی پوست
فوریه 22, 2019
فواید لیزر موهای زائد
فواید لیزر موهای زائد
می 3, 2020

کلینیک تغذیه

کلینیک تغذیه

کلینیک تغذیه و رژیم درمانی

مطالعات جدید نشان می دهد که کمیت و کیفیت زندگی ما با نحوه تغذیه ما ارتباطی تنگاتنگ دارد. تغذیه نه تنها در پیشگیری و درمان بیماری ها نقش بازی می کند، بلکه در خلق و خو، روحیه، نگرش و اخلاق و رفتار هر یک از ما نیز نقش دارد. عملکرد ذهن و مغز ما نتیجه ترشح موادی در مغز است که تغذیه بر تولید و ترشح آنها اثر قابل توجهی دارد. نتایج تحقیقات جدید در زمینه تغذیه باعث شده که نگرش متخصصان و پژوهشگران نسبت به علم تغذیه و کلینیک تغذیه بسیار تغییر نماید.

به علاوه مطالعات جدید باعث آغاز سرفصل جدیدی به نام Nutrigenomics گردیده است. این شاخه جدید از دانش نشان می دهد که با کمک تغذیه می توان ژنها را در بدن فعال یا غیر فعال کرد. در واقع اگر ما استعداد ژنتیکی ابتلا به بیماری خاصی را داشته باشیم، با نحوه تغذیه می توانیم ژن آن بیماری را خاموش نموده و هیچ وقت به آن بیماری مبتلا نشویم. در جهت مقابل اگر ژن نوع خاصی از سرطان در بدن ما وجود داشته باشد و قرار باشد که در سن خاصی مثلا ۷۰ سالگی این ژن فعال شده و بیماری در بدن ما بروز کند، با تغذیه غلط ممکن است این ژن زودتر فعال شده و به عنوان مثال در سن ۴۰ سالگی منجر به ایجاد سرطان شود.

در مجموع می توان گفت تغذیه هرکس تعیین کننده افکار و خلق و خوی وی، کنترل کننده فعالیت ژن های او و تعیین کننده وضعیت سلامتی وی است. پس به راحتی می توان تغذیه را مهم ترین عامل قابل کنترل در سلامت هر فرد دانست.از سوی دیگر برنامه غذایی که برای هر فرد تنظیم می شود مانند لباسی است که دقیقا برای بدن آن شخص طراحی و دوخته می شود. نیازهای افراد مختلف به مواد مغذی با توجه به سن، جنس، وضعیت سلامت فعلی، استعداد ژنتیکی به بیماری ها، میزان فعالیت، شرایط خانوادگی، شغل، باورها و اعتقادات مذهبی، سبک زندگی، ترجیح های غذایی و صدها عامل دیگر متفاوت است و نمی توان رژیم غذایی یک فرد را به فرد دیگر تجویز کرد. در واقع هر فردی نیاز دارد که رژیم غذایی منحصر به فرد برای خود وی تنظیم شود.

ارائه رژیم غذایی منحصر به فرد برای هر شخص تعبیر دقیق تغذیه کل نگر یا همان Holistic Nutrition است. یکی از ویژگی های رژیم های ارائه شده توسط دکتر ترانه امامی این است که رژیم غذایی مخصوص هر فرد و دقیقا مطابق نیازها و شرایط وی تنظیم می شود. کلینیک تغذیه دکتر امامی با داشتن سابقه ۱۰ سال تجربه موفق در زمینه تغذیه و رژیم درمانی، خدمات منحصر به فردی را بر مبنای دانش نوین تغذیه در این کلینیک ارائه می دهند.

 

کلینیک لاغری

متخصص تغذیه چه کسی است

متخصص تغذیه شخصی است که در زمینه مواد غذایی و تغذیه دانش و تخصص دارد . متخصصین تغذیه در انتخاب غذای مناسب ، تدوین برنامه غذایی به بیماران کمک می کنند و برای مصرف غذاهایی که برای سلامت هر بیمار لازم است توصیه های لازم را می دهند. متخصصین تغذیه رژیم و عادات غذایی فعلی شخص را بررسی می کنند ، به بیمار در مورد عادات صحیح تغذیه ای آموزش می دهند ، تاثیر برنامه غذایی بیمار را پیگیری میکنند تا مطمئن شوند که برنامه غذایی تجویز شده موثر بوده است و گزارشی از نتایج درمان تهیه می کند تا بتواند روند درمان را ثبت کند.

متخصصین تغذیه معمولا تغذیه افرادی که بیماری ها یا شرایط خاص دارند را تحت نظر می گیرند تا به آن ها در انتخاب برنامه غذایی مناسب برای شرایط ویژه ای که دارند کمک کنند و روند درمان را تسریع بخشند، بیماران دیابتی و بیمارانی که تحت معالجه شیمی درمانی قرار دارند مثال هایی از این موارد هستند. در صورتیکه بدنبال روش طبیعی برای چاق شدن صورت بدون اضافه شدن وزن هستید ، می توانید با متخصص تغذیه مشورت نمایید .

 

رژیم درمانی نوین

چرا رژیم درمانی نوین؟

پزشکان متخصص حاضر در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی دکتر ترانه امامی در طیف وسیعی از مسائل پزشکی مربوط به تغذیه مشاوره ارائه می دهند.

این کلینیک به منظور ارائه خدمات در حوزه های زیر آماده خدمت رسانی است.

 • رویکرد جامع به چاقی و اقزایش وزن، شامل انجام ارزیابی ها به منظور انجام دادن جراحی چاقی
 • تجزیه و تحلیل اختلالات تغذیه ای شامل بی اشتهایی و پرخوری عصبی
 • مشاوره و آموزش عمومی تغذیه و همچنین توصیه های علمی در مورد مصرف ویتامین، مکمل و آنتی اکسیدان
 • مراقبت حرفه ای و فنی از بیمارانی که نیاز به تغذیه طولانی مدت از طریق لوله دارند

رژیم های غذایی و رژیم های درمانی نوین در کلنیک تخصصی تناسب اندام دکتر امامی ، یک رژیم کامل از همه گروههای غذائی (با رعایت هرم غـذائی ) و مطـابق با سـفره ایـرانی و بر اساس علائق و فرهنگ تغذیه ای شخص و همچنین تصحیح عادات غلط غذائی و بدون عوارض ناخواسته ای نظـیر ریزش مو، عصبی شدن ، مشکلات گوارشـی، یبوست، خستگی مفرط و از دست دادن اعتماد به نفس طراحی و تجـویز می شـود رژیم دهی بر اساس آنالیز شاخص های بدن با جدید ترین دستگاه ها و متد های موجود انجام خواهد شد.در پایان دوره و رسیدن به وزن ایده آل، برنامـه های تثبـیت ونگهـدارنده با ارائه آمـوزش های تغـذیه ای تکمیل می شود .

 

کلینیک لاغری

متخصص تغذیه در کلینیک تغذیه چگونه به مراجعه کنندگان کمک می کند؟

اولین جلسه مشاوره با متخصص تغذیه در حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول خواهد کشید. پزشک متخصص در ابتدا سوالاتی درباره رژیم غذایی که در حال حاضر دارید، ورزش و سبک زندگی و فعالیت روزانه شما می کند. در یافت این اطلاعات به تدوین برنامه غذایی که متناسب با نیاز های شما باشد کمک می کند .

در صورتی که شما بیماری خاصی دارید و پزشکتان شما را به متخصص تغذیه معرفی کرده است ، متخصص تغذیه با پزشک معالج شما در ارتباط خواهد بود و همچنین نتایج آزمایش خون یا دیگر تست های انجام شده را چک خواهد کرد تا بتواند مناسب ترین رژیم برای شرایط خاص شما را تدوین کند. متخصص تغذیه توصیه های غذایی مه باید در خانه دنبال کنید را به صورت مکتوب در اختیار شما قرار می دهد .

تاریخ ملاقات های بعدی با متخصص تغذیه از قبل تعیین می شود تا طی آن روند پیشروی شما کاملا تحت نظر قرار بگیرد و متخصص بتواند در اجرا و بهبود رژیم غذایی به شما کمک و پشتیبانی بدهد.

هدف اصلی متخصص تغذیه این است که بتواند این دانش و مهارت را به شما انتقال دهد که بتوانید خودتان در انتخاب تغذیه خود بهترین تصمیم را بگیرید و تغذیه سالم داشته باشید.

 

خدمات کلینیک تغذیه

از خدمات ارائه شده دکتر امامی در کلینیک تغذیه عبارتند از:

 •     بررسی علل و درمان لاغری و چاقی و كنترل وزن
 •     كاهش وزن بر اساس اصول علمی و پزشکی
 •     آموزش تمرینات ورزشی جهت كاهش وزن
 •     تناسب اندام با حذف بافت چربی و بدون بازگشت مجدد
 •     رژيم‌های غذايی برای بيماران ديابتی، مبتلا به فشار خون و هايپرليپدمی و …
 •     رژيم‌هاي غذايی جهت تعیين جنسيت جنين قبل از بارداری
 •     تغذيه در دوران بارداری و شيردهی و دوران سالمندی
 •     تغذيه و رژيم غذایی در دوران رشد كودكان و نوجوانان
 •     تغذيه و رژيم غذایی برای ورزشكاران

 

دستگاه لاغری موضعی

از ویژگیهای مهم لاغری موضعی با استفاده از دستگاهای لاغری که در مقاله کلینیک لاغری لیست آن را می توانید مشاهده کنید.
به نحوی که با استفاده از تکنیکهای ویژه فوق می توان در کنار یک رژیم غذایی متعادل و بدون اثر بر لاغری صورت یا شل شدن پوست بدن به کاهش سایز بالاتنه، شکم، کوچک کردن باسن ، پهلوها و رانها دست یافت. همچنین روش های لاغری موضعی برای افرادی که به صورت عمومی چاق نیستند و فقط در نواحی خاص بدن چاقی موضعی دارند ونیز سلولیت که فرورفتگیهای پوست پرتغالی شکل در شکم باسن و ران های خانم ها می باشد، کاربرد دارد.

 

رژیم لاغری

برنامه کنترل یا کاهش وزن با تغییرات در شیوه زندگی ( Life Style) و نوع تغذیه و عادات غذائی است که فـرد دارای اضــافه وزن را به آهسـتگی و با همان سرعت چاق شــدن درگذشـته به وضعــیت تنـاســب در وزن، اندام و ســلامت جسـمانی خواهد رسانید و آنرا حفظ خواهد نمود. در این شیوه علمـی که به دور از عجــله و شـتابزدگی می باشـد، فرد بدون تحمل گرسنگی و با اتکا به روشهای تغذیه ایرانی و همچـنین علایـق غــذائی خود می تواند بر مشـکل اضـافه وزن فائق آید. عوارض ناخواسته ای نظـیر ریزش مو، عصبی شدن ، مشکلات گوارشـی، یبوست، خستگی مفرط و از دست دادن اعتماد به نفس در این روش جایگاهی ندارد .
بعد از تکمیل پرونده ابتدا ضمن بررسی علت چاقی فرد، معاینات و آزمایشات لازم را انجام و سپس با اندازه گیری قد و وزن و محاسبه BMI و آنالیـز بدن، در صـد و منـاطق تجـمع چربی و محاسبه توده عضلانی رژیم غذایی ایده آل هر فردی را پیشنهاد می کنند .
رژیم های غذایی این مرکز ، یک رژیم کامل از همه گروههای غذائی (با رعایت هرم غـذائی ) و مطـابق با سـفره ایـرانی و بر اساس علائق و فرهنگ تغذیه ای شخص و همچنین تصحیح عادات غلط غذائی طراحی و تجـویز می شـود .
کاهــش وزن در این برنـامه بر اسـاس ماهیـانه ۴ کیلوگرم بوده که فرد بدون احساس گرسنگی ودرسلامتی کامل به وزن دلخواه خودخواهد رسـید.
در پایان دوره و رسیدن به وزن ایده آل، برنامـه های تثبـیت ونگهـدارنده با ارائه آمـوزش های تغـذیه ای تکمیل می شود .
در طی برنامه های کاهش وزن، توصیه های ورزشی متناسب با وضعیت هر فرد داده میشود.

 

رژیم تثبیت وزن

افراد چاقی که سالها از افزایش وزن رنج می برند از رژیمهای مکرر و افزایش وزن مجدد خسته شده اند. هر بار که سخن از رژیم و کاهش وزن به میان می آید آنها خود را از پیش باخته می دانند. به همین دلیل کم نیستند افرادی که می خواهند بدانند پس از شروع رژیم و کاهش وزن چگونه می توانند وزن کاهش یافته را ثابت نگاه دارند. دو موردی که افراد چاق در طولانی مدت از آن ترس دارند : وزن کردن خود و اندازه گیری های مداوم کل غذایشان از طریق مراجعه مداوم به راهنماهای کالری/چربی است. این کارها می توانند کسل کننده و وقت گیر باشد و لذا بدیهی است که هر کسی، دنبال ساده ترین راه برای کاهش وزن است.

 

رژیم دوران شیردهی

مادران بعد از پایان ماه چهارم شیردهی میتوانند برای دریافت رژیم لاغری در دوران شیردهی مراجعه کنند.

رژیم دوران شیردهی به گونه ای تنظیم میشود که در کنار کاهش وزن و بافت چربی هیچ اثر منفی بر میزان شیر مادر و رشد نوزاد نداشته و در بسیاری موارد مواد مغذی بیشتری نسبت به قبل از طریق شیر مادر به نوزاد خواهد رسید.

 

رژیم افزایش وزن

ما در تمام زندگی‌مان به‌دنبال چیزی هستیم. اگر چاق باشیم، به‌دنبال کاهش وزن هستیم. اگر زیادی لاغر باشیم، می‌خواهیم وزن اضافه کنیم. خلاصه مرغ همسایه همیشه غاز است. درست است که همه می‌خواهند لاغر و روی فرم باشند، ولی خیلی لاغر بودن هم خوب نیست. زنان زیادی هستند که می‌خواهند با استفاده از مواد مختلف کمی وزن اضافه کنند. البته این مواد هم عوارض جانبی خود را دارند. در کلینیک تغذیه و تناسب اندام امامی با ارائه رژیم و تکنیک های تناسب اندام امکان فراهم اوردن هیکل ایده ال را برای شما به ارمغان می آورد.

 

رژیم درمانی

9 دیدگاه ها

 1. مینا گفت:

  خیلی ممنون از مقاله خوبتون

 2. مهناز گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون در مورد کلینیک تغذیه و تناسب اندام

 3. مینا گفت:

  با سلام این روز ها خیلی در مورد کلینیک تغذیه و رژیم درمانی صحبت می کنند. آیا واقعا تاثیر داره من وزنم ۱۰۵ کیلو هر روش رو امتحان کردم واقعا ناامید شدم ممنون می شم راهنمایی کنید.

  • مدیریت گفت:

   با سلام دوست عزیز توضیحات تکمیلی رو در مقالیه کلینیک تغذیه شرح دادیم لطفا مطالعه بفرمایید بله صد در صد تاثیر داره در صورتی طبق برنامه ای بهتون داده میشه منظم عمل کنید لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 4. الناز مهبی گفت:

  با سلام خدمت دکتر امامی در مورد کلینیک تغذیه و عادت غذایی این که من واقعا عادت غذایی درستی ندارم و یه سری از موارد غذایی رو مصرف نمی کنم آیا امیدی هست؟

  • مدیریت گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز هدف ما در کلینیک تغذیه هم همین هست. که کامل در مقاله کلینیک تغذیه آن را شرح دادیم. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 5. Sana گفت:

  با سلام.من خیلی لاغر هستم .پیش چندین متخصص تغذیه رفتم.هرنوع رژیم ودارم هم استفاده کردم ولی اصلا تاثیر نداشت.چیکار باید بکنم وزنم بره بالا؟

  • مدیریت گفت:

   درود بر شما دوست عزیز
   جهت افزایش وزن و گرفتن برنامه و مشاوره رایگان همچنین رزرو وقت کلینیک با ما تماس بگیرید.

 6. علیپور گفت:

  ممنون از شما . واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *